• $ 6,8679
  • € 7,7545
  • 398.164
  • 115794
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
03 Haziran 2020 Çarşamba 13:10 | Son Güncelleme:

Kısa çalışma ödeneği yattı mı? İşsizlik maaşı ne zaman verilecek?

Kısa çalışma ödeneği yattı mı? İşsizlik maaşı ne zaman verilecek? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemelerinin başladığını açıkladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ödemelerin erkene alındığı belirtildi. Milyonlarca vatandaşın merakla takip ettiği konu hakkında detaylar haberimizde.

Kısa çalışma ödeneği yattı mı? İşsizlik maaşı ne zaman verilecek?Vatandaşların en çok merak ettiği konuya Bakan Selçuk'tan açıklama geldi. Mayıs ayı kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin verilmeye başlandığı açıklandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: "Mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak." dedi. Haberimizin içerisinden kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşları hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

“MAYIS AYINA İLİŞKİN ÖDEMELER 1-5 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK”

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Bakan Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre; T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0 olanlara 1 Haziran’da, 2 olanlara 2 Haziran’da, 4 olanlara 3 Haziran’da, 6 olanlara 4 Haziran’da, 8 olanlara da 5 Haziran’da ödemeler yapılacak.” açıklamasını yaptı.

Seçime doğru ABD gündemi... TİK TOK yasaklanıyor mu?

Seçime doğru ABD gündemi... TİK TOK yasaklanıyor mu?

Burcunuza göre hastalığınızı biliyor musunuz?

Burcunuza göre hastalığınızı biliyor musunuz?

Bakan Koca tek tek açıkladı: En çok korona vakası hangi illerde v

Bakan Koca tek tek açıkladı: En çok korona vakası hangi illerde var?

Yüz felci olmamak için klima kullanırken 5 kural

Yüz felci olmamak için klima kullanırken 5 kural