• $8,0776
  • €9,7235
  • 450.586
  • 1409.19
20 Haziran 2020 Cumartesi 09:13 | Son Güncelleme:

Kısa çalışma ödeneği verilecek mi? İŞKUR Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?

Kısa çalışma ödeneği verilecek mi" İŞKUR Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı"

İŞKUR, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı soruları yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Küresel boyuta ulaşan yeni tip koronavirüs salgını sonrası çalışanlara destek oldu. Çoğu kurum ve kuruluş bu ödenekten yararlanma fırsatı buldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayınında kısa çalışma ödeneği hakkında açıklamalarda bulundu. Haberimizin içerisinden kısa çalışma ödeneği uzatılıp uzatılmadığı ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Pandemi süresi boyunca çalışanı güvence altına alan kısa çalışma ödeneği son durum gelişmeleri merak konusu olmaya devam ediyor. Birçok iş yeri tarafından tercih edilen kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı sorusu araştırılıyor. Konu hakkında son açıklamayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptı. İŞKUR aracılığıyla verilen kısa çalışma ödeneği hakkında detyalar haberde. 

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI MI?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneklerinin 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecine başlandığının bu sebeple devam ettirmenin mümkün olmadığını belirtti. Bakan Selçuk, kısa çalışma işin tamamen durdurulmasını esas alıyor, normalleşme desteği altında daha etkin bir modelle çalışıp süreci kısa çalışmadan çıkarıp normalleşme sürecine götüreceklerini vurguladı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ HAKKINDA

Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır. 

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi