• $8,0823
  • €9,552
  • 494.94
  • 1157.62
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Temmuz 2020 Cumartesi 03:33 | Son Güncelleme:

Kirada destek vermeyen 15 AVM'de kepenk kapatıyor

Kirada destek vermeyen 15 AVM'de kepenk kapatıyor

Pandemiye rağmen yatırımda hız kesmeyen Orka Holding, kirada anlaşamadığı bazı AVM'lerden çıkacak. Orakçıoğlu, “Bu yıl bölüşecek çikolatalı pasta yok. Dönem ekmeği bölüşme dönemi” dedi.

Damat, Tween ve D’S Damat markalarıyla tanınan Orka Holding, pandemiye rağmen yatırımlarına hızla devam ediyor. Hazirandan itibaren İstanbul, Ankara, Antalya, Van, Balıkesir, Niğde, Mersin ve Batman gibi illerde yeni mağazalar açan grup, Avrupa ve Ortadoğu’da da toplam sekiz mağaza açmayı planlıyor. Ancak diğer taraftan yurtiçinde 10-15 AVM’den de çıkmayı planlıyor.

% 80’İ OLUMLU BAKTI

“Bu yıl bölüşecek bir çikolatalı pasta yok. Dönem ekmeği bölüşme dönemi” diyen Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, bu zor dönemlerde kiracısına destek olmayan AVM sahiplerini şöyle eleştirdi: “AVM’lerden ciro kirası alınmasını istedik. Yüzde 80’i talebimize ılımlı yanıt verdi. Biz de pandemi döneminde markalara anlayış göstermeyen AVM’lerle yollarımızı ayırmaya karar verdik. Buna karşılık empati sahibi ve markaların iş ortağı olan AVM’lerle yolumuza devam ediyoruz.” Orakçıoğlu, “Geçen yılki ciromuz 750 milyon TL idi. Bu yıl da yüzde 18’lik büyüme oranının üzerine çıkmayı ve tüm dünyada mağaza sayımızı 480’e çıkarmayı hedefliyorduk ancak pandemi nedeniyle bu yıl 2019 rakamlarını korumayı hedefliyoruz” diye konuştu.

GÖRÜNTÜLÜ ALIŞVERİŞ DÖNEMİ

Süleyman Orakçıoğlu, pandemiyle değişen tüketici tercihleri ve dijitalleşmenin de etkisiyle yeni mağaza konseptlerini servis ve deneyim merkezine dönüştüreceklerinin altını çizdi. Orakçıoğlu, “Akıllı alışveriş sistemiyle müşterilerimize mağazaya gelmeden uzaktan alışveriş imkanı sunuyoruz. Müşteriler, görüntülü konuşma yoluyla online alışveriş yapabilecek” dedi. 

<p>İstanbul Esenyurt'ta bir kafede, yabancı uyruklu kişilerin koronavirüs tedbirlerine aykırı şekild

Esenyurt'ta gece kulübü mühürlendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Adana'da kocasının kıskançlık nedeniyle eve kilitlediği kadın koruma altına alındı

''Dünyanın en büyük insan zinciri'' İstanbul'dan geçiyor