• $7,3609
  • €8,9342
  • 417.44
  • 1474.43
29 Ağustos 2012 Çarşamba 11:11 | Son Güncelleme:

Kira geliriyle rekor kıran Torunlar, yıl sonuna kadar 400 milyon liralık yatırım hedefliyor

Kira geliriyle rekor kıran Torunlar, yıl sonuna kadar 400 milyon liralık yatırım hedefliyor

Bu yılın ilk yarısı itibarıyla kira gelirlerini yüzde 17.6 artıran Torunlar GYO, yıl sonuna kadar yatırım tutarını 400 milyon liraya çıkaracak

YILIN ilk altı ayına ilişkin bilançosunu İstanbul'da düzenlediği bir toplantıda açıklayan Trorunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul'a odaklanacak. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun 'Ali Sami Yen Arazisi ve Torun Tower, Mall of İstanbul projeleri hızla yükselmeye devam ediyor. Boğaz hattında ise  ihale sürecinin tamamlanmasını beklediğimiz Paşabahçe arazisi projesi yer alıyor. Şirket olarak her biri sembol olabilecek projelere odaklandığımız bir dönem yaşıyoruz' dedi.  Torunlar GYO'nun yatırım hedefleriyile ilgili de bilgi veren Aziz Torun, 'Halka arz sonrası portföyümüzde yer alan projelerimiz için 2014 yılına kadar 1 milyar TL'lik yatırım hedefi açıklamıştık. Söz konusu yatırım hedefimizin 137 milyon TL'lik bölümünü de 2012 yılının ilk yarısında gerçekleştirdik. Yıl sonuna kadar bu rakam tahminen 400 milyon TL'ye yaklaşacak. 2012 yılı yatırımlarımızla halka arzdan bugüne yaptığımız toplam yatırım harcamamız 600 milyon TL'yi geçecek' dedi.

51.6 milyon liralık gelire imza attı
KONSOLİDE finansal tablolara göre Torunlar GYO, bu yılın altı ayında kira gelirlerini geçen yıla göre yüzde 17.6 artırdı ve 51.2 milyon lira gelir elde etti.  Bu gelirle Torunlar GYO, salt kira geliri elde eden GYO'lar arasında en yüksek kira gelirine sahip şirket unvanına da sahip oldu. Yılın ilk yarısında 97 milyon TL kar açıklayan Torunlar GYO'nun karının büyük bölümü kiradan oluşuyor. Portföy değerini altı ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artıran şirket, 3.8 milyar lira portföy değerine ulaştı. Vergi, amortisman ve faiz öncesi karı da geçen yıla göre yüzde 27 artarak 56.6 milyon lira oldu.

<p>ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatı ile Suriye'deki İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlend

ABD'den Suriye'ye hava saldırısı: Suriye'deki İran destekli gruplar vuruldu

Azerbaycan'da, Hocalı Katliamı'nın 613 kurbanı anılıyor

Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor

İnsanlık tarihinin kara lekesi: Hocalı Katliamı'nın yürek yakan fotoğrafları