• $7,4157
  • €9,0423
  • 443.055
  • 1542.45
19 Temmuz 2020 Pazar 13:41 | Son Güncelleme:

Kastamonu'da sarımsak üreticileri gece hırsızlara karşı nöbet tutuyor

Kastamonu'da sarımsak üreticileri gece hırsızlara karşı nöbet tutuyor
AA

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde sarımsak üreticileri gündüz hasat yapıyor gece ise hırsızlara karşı nöbet tutuyor. Taşköprü sarımsağının çok zahmetli bir ürün olduğuna dikkat çeken üreticilerden Turhan Başören, sarımsaklar kuruyuncaya kadar nöbetlerine devam edeceklerini kaydetti.

Kastamonu'da sarımsak hasadı yapan çiftçiler 10 gün boyunca herhangi bir hırsızlık olayı yaşanmaması için tarlalarında nöbet tutuyor.

"8-10 GÜN NÖBET TUTUYORUZ"

Sarımsağın zor ve zahmetli bir ürün olduğuna işaret eden Karabacak, "Sarımsakların hasadını yaptık, hırsızlık olayı olmaması için geceleri sabaha kadar tarlalarda bekliyoruz. Sarımsağın kuruması 8-10 gün sürüyor. Bu süreyi tarlalarda geçiriyoruz." dedi.

"HERKES EVİNDE UYURKEN BİZ NÖBET TUTUYORUZ"

Üreticilerden Turhan Başören de hırsızlık olmaması için tarlalarının etrafında sabaha kadar dolaştıklarını dile getirerek, "Tarlada yorulduğumuz zaman traktör ya da arabamızda bekliyoruz. Arabamıza ya da traktörümüzün içine yatak atıp içeride dinleniyoruz." diye konuştu.

Taşköprü sarımsağının çok zahmetli bir ürün olduğuna dikkati çeken Başören, "Herkes evinde yatarken biz tarlalarda bekliyoruz. Yağışta, soğukta bekliyoruz. Çok zor bir ürün." ifadesini kullandı.

<p>Nijerya açıklarında Türk gemisine yönelik bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda bir denizci hayatını

Türk gemisine saldırının arkasında Fransa mı var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Kilo vermek için iştah kapatan besinler