HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0767
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

‘Kaşıkçı elması’ gibi araziyi 1.300 kilo altın fiyatına aldı

2008 sonrasında altın fiyatında yaşanan yükselme Favori’yi AVM’ci yaptı. Selami Özel, “Elimizdeki altının değeri 4 kat arttı. 2008 yılında 3 bin kilo altına denk gelen araziyi 1300 kilo altın fiyatıyla aldık” dedi.

x

Kuyumculuk sektörünün 21 yıllık markası Favori, AVM sektörüne girdi. Firmanın, İzmir Mavişehir’de 200 milyon dolar yatırımla hayata geçireceği ilk alışveriş merkezi projesi Mavi Bahçe’de, 3 bin 200 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor. 
TAKI PAZARI %70 daraldı
Favori Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özel, şirketin 5 yıl önce gayrimenkul yatırımlarını yönetmek için Opera Gayrimenkul’ü kurduğunu belirterek, AVM işine girmelerini şöyle anlattı: “2008’den bu yana altın fiyatları yükselişe geçti. Takı sektörü de yüzde 70 daraldı. Baktık 100 kilo altınla alabileceğimiz yeri 30 kiloyla alabileceğiz. Bu işe girmeye karar verdik. Bu arada karşımıza İzmir’de kaşıkçı elması gibi bir arazi çıkınca hemen karar verdim.” Özel, elmasa benzettiği araziyi 77 milyon TL’ye aldıklarını belirterek, “Bu araziyi 2008’de alsak değeri 3 bin kilo altın olacaktı. Biz 1300 kilo fiyatına aldık” dedi.

HİPERMARKET YERİNE PAZAR

Selami Özel ayrıca projede hipermarket olmayacağını, onun yerine bölge esnafının ve tanınmış markaların ürünlerinin sergileneceği bir pazar yeri olacağını sözlerine ekledi. 

SADECE PEYZAJA 4 MİLYON $ BÜTÇE AYRILDI 

Eylül 2014’te açılması planlanan alışveriş merkezinin 20 bin metrekare bahçesi olacağını ifade eden Özel, sadece peyzaj için 4 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını dile getirdi. Selami Özel, 180 mağazanın yer alacağı Mavi Bahçe’de resmi kiralama döneminin eylülde başlayacağını, İzmir’de olmayan bazı markaları da bu AVM’de İzmirlilerle tanıştırmayı planladıklarını ifade etti.  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Amerikan New York Times gazetesinin internet sitesinde yayınlanan videoda, Suudi gazeteci Cemal Kaşı

New York Times´tan ´Kaşıkçı cinayeti´ videosu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İmar barışı sonrası konut fiyatları en çok değerlenen ilçeler

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

En Çok Okunanlar