• $8,1069
  • €9,7929
  • 464.143
  • 1365.27
28 Şubat 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Karayip Adaları ve Nepal de Türk servislerini kullanacak

Karayip Adaları ve Nepal de Türk servislerini kullanacak

Turkcell 3 yeni anlaşmayla dijital servislerini aralarında Karayip Adaları ve Nepal’in de olduğu 33 ülkeye daha satmaya başladı. Kaan Terzioğlu, "Bu hamlemizle dünyadaki dijital emperyalizme son vereceğiz. Oyunu bozanların da oyununu bozacağız" dedi. 

Özgül ÖZTÜRK

Son 3 yıldır dünyanın en hızlı büyüyen operatörü ünvanına ulaşan Turkcell, grup şirketi Lifecell aracılığıyla dünyanın dört bir yanına hizmet ihraç ediyor. Firma, yaptığı 3 yeni anlaşmayla dünyada 33 noktaya daha dijital servislerini ulaştırmaya başladı. Şuana kadar 3 kıtada 9 operatörle yaptıkları işbirliğiyle BiP, fizy, TV+, Dijital Operatör, Okudo (Dergilik), Lifebox, Yaani, Upcall, GollerCepte, Akademi ve Kopilot gibi servislerinin 39 ülkede kullanılacağını belirten Turkcell Genel Müdürü ve Lifecell İcra Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu, "Her ülkenin verisi kendinde kalacak. Dijital emperyalizme savaş açıcağız. Oyunu bozanların oyununu bozacağız" dedi.

320 MİLYON KİŞİYE ULAŞIYOR

Lifecell’in dijital servisleri Türkiye’de Turkcell, KKTC’de Kuzey Kıbrıs Turkcell, Belarus’ta BeST, Ukrayna’da Lifecell, Almanya’da Lifecell Europe ve Moldova’da Moldcell’in ardından Arnavutluk’ta ALB Telecom, Nepal’de CG Corp Global, Karayipler’de ise Digicel ile birlikte toplam 39 ülkede kullanılmaya başlanacak. Böylece Türkiye’nin uygulamaları yaklaşık 320 milyon kişinin yaşadığı bir pazara açılmış oluyor. Bu başarılarının altında 1000 kişilik Ar-Ge ekibinin yer aldığını vurgulayan Kaan Terzioğlu, 60 operatörle daha görüşme halinde olduklarını söyledi. 

Bu işi sizden öğreneceğiz

Turkcell'in yeni anlaşma yaptığı operatörlerden biri 21 Karayip ülkesi, Papua Yeni Gine ve Fiji’nin de içinde olduğu 31 ülkeye hizmet veren Digicel oldu. Digicel Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Denis O’Brien “Turkcell’in geliştirdiği bütün uygulamalar dünya standartlarının üzerinde. Bu anlaşmayla Haiti’deki bir müşteri İstanbul’daki müşteriyle aynı deneyimi yaşayacak. Turkcell’den bu işi öğreneceğiz” dedi.

Veriyi tutması güven veriyor

Turkcell'le yeni anlaşan Nepal’in üçüncü büyük operatörü CG Corp Global’in yönetim kurulu başkanı Dr. Binod Chaudhary, "Turkcell’in veriyi yerinde bırakması, bize büyük güven veriyor. Bu uygulamalarla Turkcell gözümüzü açtı" ifadelerini kullandı.

<p>Bedir Acar, 'Bunu hep yapıyorlar, Şener Şen'e yaptılar,  Orhan Gencebay'a, Yavuz Bingöl'e, Alev A

Erkan Oğur ezik mi ?

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor