• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
14 Haziran 2021 Pazartesi 19:18 | Son Güncelleme:

‘Kanal'da ilk kazma buraya vurulacak

‘Kanal'da ilk kazma buraya vurulacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, vatandaşlara hizmet sunmak için canla başla çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelini 26 Haziran'da atıyoruz” dedi.

Tören öncesi projede ilk köprünün atılacağı noktada son çalışmalar görüntülendi. Bakan Karaismailoğlu, Sazlıdere geçişinde Başakşehir; Kayaşehir-Bahçeşehir arasındaki ulaşımı sağlayacak gergili eğik askılı köprü imalatına başlayacaklarını kaydetti. Kocaeli'de, Gebze-Darıca metro hattında tünel sondaj makinesiyle tünel açma törenine katılan Karaismailoğlu, "Ana açıklığı 440 metre uzunluğunda olan köprünün, sağ ve soldaki 210 metre uzunluğundaki yan açıklıklarıyla birlikte uzunluğu 860 metre olurken, yaklaşık viyadükleriyle köprünün toplam uzunluğu 1618 metreye ulaşacak. Köprü, trafiğe 2x4 şeritli olarak hizmet edecek" dedi.

ELEKTRİKLİ TREN YOLDA

Karaismailoğlu, 15.4 kilometre uzunluğundaki Gebze-Darıca metro hattının 2023'te hizmete gireceğini söyledi. Karaismailoğlu ayrıca, milli elektrikli trene ilişkin de, "Akredite kuruluş kontrolündeki seyir emniyet ve konfor testlerine geçilecek. Treni bu yıl içerisinde hizmete sunacağız" dedi.

<p>Başkan Erdoğan Ayasofya Camii'nin ibadete açılışını sosyal medya hesabından video ile kutladı. Er

Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya'nın Dirilişi' paylaşımı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?