• $7,6237
  • €8,9749
  • 469.486
  • 1098.89
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
09 Ağustos 2020 Pazar 07:12 | Son Güncelleme:

JGK SBÜ personel alımı ne zaman? Jandarma Genel Komutanlığı SBÜ personel alım şartları nedir?

JGK SBÜ personel alımı ne zaman" Jandarma Genel Komutanlığı SBÜ personel alım şartları nedir"

Jandarma Genel Komutanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde öğrenim görmek üzere 47 öğrenci alımı yapacağını duyurdu. "İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) Öğrenim Görecek Adayların Başvuru Esasları Hakkında Duyuru", Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, JGK SBÜ personel alımı ne zaman? Jandarma Genel Komutanlığı SBÜ personel alım şartları nedir?

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, muvazzaf diş tabibi subay ve muvazzaf sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması amacıyla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılacak yerleştirmeye göre SBÜ'de Jandarma Genel Komutanlığı nam ve hesabına öğrenim görmek üzere öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Peki, Jandarma Genel Komutanlığı SBÜ personel alım şartları nedir?  

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

JGK SBÜ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Bu kapsamda, Jandarma Genel Komutanlığında muvazzaf tabip subay olarak görev yapmak üzere SBÜ Gülhane Tıp Fakültesine 15 erkek öğrenci, Diş Hekimliği Fakültesine 2 erkek öğrenci, Jandarma Genel Komutanlığında muvazzaf sağlık astsubayı olarak görev yapmak üzere Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna 30 erkek öğrenci yerleştirilecek.

SBÜ tarafından İçişleri Bakanlığı nam ve hesabına ÖSYM tarafından yerleştirilen aday bilgileri, yerleştirme sonunda Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına bildirilecek.

Ağustos ayında yapılması planlanan seçme sınavlarının tarihleri, adaylara daha sonra duyurulacak.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI SBÜ PERSONEL ALIM ŞARTLARI NEDİR?

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b. Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1999 tarihi ve daha sonra doğanlar) Her ne sebeple olursa olsun, yaş düzeltmesi yaptırmış olanların yaşlarının hesabı düzeltmeden önceki doğum tarihine göre yapılır. ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

e. www.jandarma.gov.tr , www.jsga.edu.tr ve www.sbu.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan “İçişleri Bakanlığı (J.Gn.K.lığı) Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (SBÜ) Öğrenim Görecek Öğrenci Temin Esasları Duyurusu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

MSB Uzman Erbaş alımları ne zaman? Uzman Erbaş alımı 2020 şartları nedir?

<p>Editör: Eda Cabul</p>

Piyasalar haftaya nasıl başladı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Vaka sayısı artan Bahçeköy'de, iş yerleri ve cami kapatıldı

22 Eylül Salı burç yorumları nasıl?