• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
12 Ocak 2021 Salı 11:18 | Son Güncelleme:

Jandarma Uzman Erbaş için bekleyiş sürüyor

Jandarma Uzman Erbaş için bekleyiş sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından her yıl belirli dönem ve aralıklarda yapılan Jandarma Uzman Erbaş alımları için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Jandarma Uzman Erbaş alımlarına her dönem olduğu gibi yoğun ilgi gösteriliyor. Yeni alımlar için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI 2021 NE ZAMAN?

Uzman Erbaş alımı 2020 hakkında yapılan son açıklama Türk Silahlı Kuvvetleri'nden geldi. TSK'nın açıklaması ise şu şekilde:

"2016 yılından bu yana icra edilen temin faaliyetleri neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacak, ancak sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecektir. Bu süreçte uzman erbaş ihtiyacı oluşur ise ihtiyaç başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacaktır."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında yaptığı açıklamada, "Bu konuda süreç devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm eğitimlerimizi erteledik. Polis Akademisi eğitimleri, bekçi eğitimleri, Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi eğitimleri yapmak zorundayız. Onunla ilgili önümüzdeki günlerde bir karar daha vereceğiz Biraz daha sabırlı olmalarında fayda var diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara'nın simgelerinden Kuğulu Park buz tuttu

Soğuk havaların etkisini arttırdığı Erzincan'da, Girlevik Şelalesi dondu