• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
29 Aralık 2020 Salı 11:20 | Son Güncelleme:

Uzman Erbaş alımları için bekleyiş sürüyor

Uzman Erbaş alımları için bekleyiş sürüyor

Jandarma Uzman Erbaş alımları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklamalar güncel olarak takip ediliyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından her yıl belirli aralıklarla alımlar yapılıyor. 

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ


JANDARMA UZMAN ERBAŞ 2021 ALIMLARI NE ZAMAN?

Uzman Erbaş alımı 2020 hakkında yapılan son açıklama Türk Silahlı Kuvvetleri'nden geldi. TSK'nın açıklaması ise şu şekilde:

"2016 yılından bu yana icra edilen temin faaliyetleri neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacak, ancak sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecektir. Bu süreçte uzman erbaş ihtiyacı oluşur ise ihtiyaç başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacaktır."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında yaptığı açıklamada, "Bu konuda süreç devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm eğitimlerimizi erteledik. Polis Akademisi eğitimleri, bekçi eğitimleri, Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi eğitimleri yapmak zorundayız. Onunla ilgili önümüzdeki günlerde bir karar daha vereceğiz Biraz daha sabırlı olmalarında fayda var diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili zilini çaldı

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu