• $7,7957
  • €9,2326
  • 480.372
  • 1212.59
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Ocak 2020 Perşembe 07:53 | Son Güncelleme:

Jandarma personel temin sayfası: Jandarma muvazzaf subay alımı 2020 başvuru şartları nedir?

Jandarma personel temin sayfası: Jandarma muvazzaf subay alımı 2020 başvuru şartları nedir"

Jandarma muvazzaf subay alımı başvuruları 2020 yılında da araştırılan konular arasında yerini aldı. Jandarma personel temin sayfası yoğun ilgi görüyor. Muvazzaf/Sözleşmeli subay alımı başvuruları 16-31 Ocak tarihi arasında yapılıyor. Başvurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Jandarma personel alımları her dönemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Muvazzaf/Sözleşmeli subay alımı başvuruları 16 Ocak tarihinde başladı. Adaylar işlemlerini 31 Ocak’a kadar yapabilecekler. Haberimiz içerisinden 2020 subay alımı başvuru şartlarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

JANDARMA SUBAY ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Muvazzaf/Sözleşmeli subay alımı başvuruları 16-31 Ocak tarihi arasında yapılacak.

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

JANDARMA PERSONEL TEMİN SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacak.

JANDARMA SUBAY ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b. Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

c. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için kılavuzda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda

olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlular),

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

d. Hamile olmamak,

e. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

f. Geçici kayıt kabul tarihinde (04 Ağustos 2020) askerlikle ilişkisi bulunmamak,

g. www.jandarma.gov.tr, www.sg.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2020 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı S.G.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

<p>Editör:</p><p><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</

21 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin patatesi kayadan oyma depolarda muhafaza ediliyor

Başkan Erdoğan, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Schulz'u kabul etti