• $9,6129
  • €11,1983
  • 553.176
  • 1479.93
11 Mayıs 2021 Salı 21:04 | Son Güncelleme:

İyidere lojistik limanı ile bin kişiye istihdam

İyidere lojistik limanı ile bin kişiye istihdam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İyidere Lojistik Merkezi dolgusu için taş alınması yapılan Cevizlik taş ocağında incelemede bulundu.

Ardından İyidere Lojistik Limanı'nda basın toplantısı düzenleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yıllık 13 milyon ton kapasiteli limanın milli gelire etkisinin 192 milyon dolar, üretime katkısının ise 428 milyon dolardan fazla olacağını söyledi.

ALGI OPERASYONU

Karaismailoğlu "Bu proje aynı zamanda 1000 kişiye doğrudan, 34 farklı sektörde 8 bin kişiye de dolaylı istihdam imkanı sağlayacak. Proje ile Rize'miz, Karadeniz'e açılan yeni bir lojistik üs olurken limanımız hem bölge illerinin ekonomisine hem de ülkenin ticaret hacmine önemli katkılar sunacak" dedi.

Karaismailoğlu, İyidere Lojistik Merkezi'nin ihtiyacı olan deniz dolgusuna taş ihtiyacının karşılanacağı İkizdere Cevizlik Taşocağı ile ilgili son dönemde yalan yanlış dedikoduların yayıldığını ve bir algı operasyonu düzenlendiğini söyledi. Karaismailoğlu "Sadece 13.5 hektarlık ÇED alanında taş ocağı faaliyeti sürdürülecek. Faaliyetlerin bitiminden sonra taş ocağı bölgesi bitkisel toprakla doldurulacak, tarımsal, bitkisel verimlilik aynı kalacaktır. Mevcut doğal yaşamın geri kazanılması sağlanacak. İkizdere'de oynan oyun çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır" diye konuştu.

BENİM EVİM DE BURADA

Karaismailoğlu, İkizdere'de yapılacak Cevizlik taş ocağı ile ilgili görüştüğü vatandaşlara, "Benim evim de bu dağın arkasında, biz de buralıyız. Hassasiyetinizi anlıyorum. Bu yatırımı yapmamız lazım" dedi. Yatırımın gerekliliğine dikkati çeken Karaismailoğlu, "Bizim çocuklarımız burada çalışacak, lütfen o gözle bakın. Ne kadar az zarar vereceksek, sizi rahatsız etmeden bunu hep birlikte yapalım" açıklamasında bulundu.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi