• $8,7248
  • €10,4028
  • 500.766
  • 1414.15
01 Haziran 2021 Salı 09:01 | Son Güncelleme:

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşçi fesih yasağı son gün ne zaman?

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor" İşçi fesih yasağı son gün ne zaman"

İşten çıkarma yasağı ile ilgili gelişmeler çalışanlar ve işyeri sahipleri tarafından merak ediliyor. Pandemi nedeni ile işçilerin haklarının korunması açısından işten çıkarma yasağı getirilmişti. Salgın ile birlikte bu yasak da devam etti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşçi fesih yasağı son gün ne zaman?

İşçilerin haklarını korumak adına başlatılan işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği gündemde merakla araştırılan konular arasında yerini aldı. İşten çıkarma yasağının uzatılması ve esnaflara yönelik desteğin Cumhurbaşkanı kararı, geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşçi fesih yasağı son gün ne zaman?

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

İşten çıkarma yasağı, son karar gereğince 30 Haziran'da sona eriyor. Fesih ksııtına ilişkin yeni bir açıklama olması halinde haberimizin içerisine eklenecektir.

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Haziran ayı nakdi ücret desteği yattı mı?

İŞÇİ FESİH YASAĞI SON GÜN NE ZAMAN?

İşten çıkarma yasağı, Cumhurbaşkanı Kararı ile 17 Mayıs'tan itibaren 30 Haziran'a kadar uzatıldı.

İş kanununa eklenen geçici 10. madde; ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzeri sebepler, belirli süreli iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, işyerinin herhangi bir sebeple kapanması ve faaliyetinin sona ermesi, ilgili mevzuatına göre yapılan her türlü hizmet alımları ile yapım işlerinde işin sona ermesi halleri dışında işveren tarafından feshedilemeyeceğine yönelik hüküm içeriyor.

Madde kapsamında, işveren işçiyi tamamen veya kısmen ücretsiz izne ayırabiliyor. Madde hükümlerine aykırı olarak iş sözleşmesini fesheden işverene, sözleşmesi feshedilen her işçi için fiilin işlendiği tarihteki aylık brüt asgari ücret tutarında idari para cezası verilmesine yönelik düzenlemeyi de içeriyor.

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Haziran ayı Kısa çalışma ödeneği yattı mı?

<p>Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, yüzde 19 olan politika faizini d

Merkez Bankası'nın yüzde 19 olan politika faiz oranı değişmedi

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı