• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
05 Mayıs 2021 Çarşamba 14:21 | Son Güncelleme:

İşte altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri! Altını olanlar dikkat!

İşte altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri! Altını olanlar dikkat!

Altın fiyatları son dakika itibarı yatay seyrine devam ediyor. Gram altın 476 lira, çeyrek altın ise 762 liradan işlem görüyor. "Altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri nedir? Altın almak ya da satmak için doğru zaman mı?" sorularına yanıt arayan vatandaşlar 5 Mayıs güncel altın fiyatlarını yakından takip ediyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in hükümet harcamaları nedeniyle ekonominin "aşırı ısınmasını" önlemek için faiz oranlarının biraz artması gerekebileceğini söylemesi piyasaları karıştırdı. Altının onsu yüzde 0.75 düşüşle 1. 779 dolara düşerken gram altın ise 476 lira seviyelerinden işlem görüyor. Altın yatırımcılarının bir gözü de yarın yapılacak PPK toplantısında. Yapılacak açıklama sonrası altının ne yönde hareket edeceği merak ediliyor. İşte haberimizin ayrıntıları...

Altın fiyatları son dakika itibarı yatay seyrine devam ediyor. Gram altın 476 lira, çeyrek altın ise 762 liradan işlem görüyor. "Altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri nedir? Altın almak ya da satmak için doğru zaman mı?" sorularına yanıt arayan vatandaşlar güncel altın fiyatlarını ve bu konudaki gelişmeleri yakından takip ediyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in hükümet harcamaları nedeniyle ekonominin "aşırı ısınmasını" önlemek için faiz oranlarının biraz artması gerekebileceğini söylemesinin ardından altın fiyatlarında da hareketlilik başladı. İşte 5 Mayıs güncel altın fiyatları...

PİYASALAR KARIŞTI

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in hükümet harcamaları nedeniyle ekonominin "aşırı ısınmasını" önlemek için faiz oranlarının biraz artması gerekebileceğini söylemesi piyasaları karıştırdı.

The Atlantic dergisi tarafından düzenlenen video konferans etkinliğine katılan Yellen, ABD Başkanı Joe Biden'ın toparlanma planına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yellen, "Ekonomimizin aşırı ısınmadığından emin olmak için faiz oranlarının biraz artması gerekebilir." dedi.

ALTIN DÜŞTÜ

Altının onsu yüzde 0.75 düşüşle 1. 779 dolara indi.

Kripto paralar rekor kırmaya devam etti. Ethereum 3 bin 450 dolarla yeni tarihi zirvesini gördü. Dogecoin de günlük yüzde 29 yükselişle ilk kez 0.49 doları aştı. Bitcoin ise 57 bin doların altına geriledi.

YELLEN, FAİZ ARTIRIMINA İLİŞKİN SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonun ABD ekonomisi için bir sorun olmasını beklemediğini belirterek, faiz artırımının "öngördüğü ya da önerdiği" bir şey olmadığını ifade etti.

Yellen, The Wall Street Journal tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, faiz artırımına ilişkin sözlerine açıklama getirdi.

Hükümet harcamaları nedeniyle ekonominin "aşırı ısınmasını" önlemek için faiz oranlarının biraz artması gerekebileceğine ilişkin değerlendirmelerine işaret eden Yellen, "Bu öngördüğüm ya da önerdiğim bir şey değil." dedi.

ABD ekonomisi için enflasyonun bir sorun olacağını düşünmediğini belirten Yellen, olsa bile Fed'in bununla baş edebilecek araçları olduğunu aktardı.

5 MAYIS SON DAKİKA GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN FİYATI

476,20

476,55

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

475,81

475,90

ÇEYREK ALTIN FİYATI

760,87

781,73

YARIM ALTIN FİYATI

1.517,83

1.556,20

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

3.045,18

3.102,87

GRAM ALTIN 500 LİRAYI GÖRECEK Mİ?

Uzmanlara göre, gram altının bu bazda kapanışlara devam etmesi durumunda yükseliş yönlü fiyatlanmalar ivme kazanabilir.


<p>Peki, Osmanlı'da eğitim nasıldı? Modern eğitim kurumları ne  zaman kuruldu? Padişahlar eğitime na

Osmanlı'da eğitim sistemi nasıldı?

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama