• $8,0946
  • €9,6904
  • 462.467
  • 1408.14
09 Şubat 2021 Salı 02:43 | Son Güncelleme:

İstanbul'da su seviyesi %40'ı aştı

İstanbul'da su seviyesi %40'ı aştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İstanbul'da bazı barajlarda yüzde 19'lara kadar düşen su seviyesinin yüzde 40'ların üzerine çıktığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye ortalamaları da iyiye doğru gidişat gösteriyor. Bundan sonraki aylarda da düzenli bir yağış rejimi beklentimiz var" dedi.

TARIMSAL KURAKLIK YOK

Pakdemirli, Aydın'da Çine Adnan Menderes ve Gökbel barajlarında yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarında mevcut 275 baraja 600 ilave yapıldığını söyledi. Geçen yıl meteorolojik kuraklık yaşandığını ifade eden Pakdemirli, şöyle konuştu: "Meteorolojik kuraklığın olması demek illa tarımsal kuraklığın olacağı anlamına gelmiyor. Depolanmanız varsa bu iş tarımsal kuraklığa dönmez. Geçen sene Cumhuriyet tarihinin bitkisel üretiminde rekorunu kırdık. Bu sene de yağışlar istediğimiz seviyede değil. İstanbul özelinde yüzde 19'lara düşmüş baraj seviyelerimiz vardı. Yüzde 40'ların üzerine çıktık. Özellikle 2035'ten sonra bir kuraklık beklentisi var."

YATIRIMLAR BU YIL 2.5 KAT YÜKSELECEK

ÇineAdnan Menderes ve Gökbel barajlarında incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Pakdemirli, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün bu sene 2.5 kat daha fazla yatırımının olacağına dikkati çekti. Pakdemirli, "En hızlı şekilde yatırımlarımızı tamamlama gayretiyle çalışıyoruz" dedi.

<p>Ankara'da boşanma aşamasında olduğu eşine karşı koruma tedbiri bulunan L.S. 4 aylık bebeği Asya S

Koruma tedbiri olan baba minik Asya'yı annesinden böyle kaçırdı! İşte o anlar...

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı