• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
04 Mayıs 2021 Salı 22:39 | Son Güncelleme:

İstanbul'a Uluslararası Girişimcilik Merkezi

İstanbul'a Uluslararası Girişimcilik Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Bilişim Vadisi'nin destekleri ile İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) yürütücülüğünde İstanbul'da uluslararası kuluçka merkezi açılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi himayesinde, 600 milyon genç için çalışmalar yürüten ICYF ve Türkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi tarafından kurulacak merkez için taraflar arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmza törenine Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, ICYF Başkanı Taha Ayhan ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimoğlu katıldı.

Dağlıoğlu yaptığı açıklamada, üç kurum ortaklığında bir uluslararası bir girişimcilik merkezi kurulacağını belirterek, merkezin Dünya Ticaret Merkezi'nde fiziksel olarak hayata geçirileceğini, salgın dönemi sonrasında buranın daha aktif olmasını hedefinde olduklarını aktardı. Dağlıoğlu "Artık ölçek büyüdü, 2020 yılında Türkiye'de 179 işlemde 137 milyon dolar teknoloji girişimlerine yatırıldı. Bu yılın ilk çeyreğinde ölçekli birkaç işlem olması sebebiyle, sadece üç ayda bu seviye 509 milyon dolara çıkmış oldu. Türkiye'deki bu sektörün hacminin büyümesiyle, bizim birazcık daha buna ivme kazandırmak için daha çok girişimi de burada bulundurmamız gerekiyor" dedi.

<p><strong data-flex-order='1'>Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda PKK/KCK

Teröre karşı güçlü mesaj! MSB sosyal medyadan duyurdu

Siyah-beyaz mutluluk... Beşiktaş'ta kupa sevinci

İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yaşandı

Rus donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti