• $7,8261
  • €9,467
  • 455.403
  • 1325.29
29 Nisan 2020 Çarşamba 16:53 | Son Güncelleme:

İşsizlik maaşı ne zaman ödeniyor?

İşsizlik maaşı ne zaman ödeniyor"

Bakan Selçuk, "Mayıs ayı İşsizlik maaşı ödeme tarihini öne çektiklerini belirterek işsizlik ödeneğini ödemeye başladıklarını açıkladı.

Gelen son bilgiye göre  işsizlik ödenekleri ödenmeye başlandı. PTT üzerinden alınan işsizlik ödenekleri koronavirüs salgınından dolayı dışarı çıkamayan vatandaşların iban hesaplarına paraların yatırılacağı duyuruldu.  

E-DEVLET İŞSİZLİK MAAŞI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan gelen bilgiye göre Mayıs ayı İşsizlik Ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik Ödeneği’ni ödemeye başladıklarını açıkladı.

Bakan Selçuk daha önce 15 Mart 2020'den sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayanlara da Nakdi Ücret Desteği verileceğini bildiren Selçuk, bu işçilerin daha önce yapmış oldukları işsizlik ödeneği başvurusu dışında herhangi bir başvuru yapmasına gerek bulunmadığını kaydetti.

Bakan Selçuk hak sahiplerini, IBAN numaralarını 26 Nisan’a kadar bildirmesi gerektiği konusunda uyararak, “Hali hazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız ALO 170’i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya internet adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler.” açıklamasını yaptı. 

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

CHP'nin Katar sorunu ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın oyuncularına saldırı anı kamerada!

İstanbul'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi kameralara böyle yansıdı