• $ 5,8826
  • € 6,5712
  • 241.259
  • 96.142
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İŞKUR TYP başvuru sonuçları açıklanıyor

İŞKUR TYP sonuçları ve başvuruları yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

x

İŞKUR TYP başvurusu sonuçları, kurumların başvuru dönemlerine göre farklı tarihlerde açıklanabiliyor. İşkur'un E-Devlet sayfası üzerinden sorgulanabilecek olan İŞKUR TYP başvuru sonuçları, başvuruda bulunan vatandaşlar tarafından kolayca öğrenilebilecek

Noter huzurunda çekilecek kuralar sonucunda alınacak 70 bin kişi, 6 ay boyunca kamuda çeşitli kurumlarda istihdam edilecek. Bu kişilerin ücret ve sigortalarını, 6 ay devlet karşılayacak. Çalışanlara ayrıca asgari geçim indirimi de (en az 153 lira) uygulanacak.

AFŞİNDE'DE AÇIKLANDI

TYP kapsamında, Afşin Belediyesi bünyesinde çalışacak 40 işçinin alımı için 642 başvuru yapıldı.

Afşin Belediyesi Düğün Salonu'nda noter huzurunda çekilen kurada, belediye bünyesindeki çevre temizliği, park düzenlemeleri, ağaçlandırma gibi işlerde çalışacak 40 kişinin isimleri belirlendi.

Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Gedik, belediyede çalışacak 40 geçici personelin 2 Ocak 2019 Çarşamba günü işbaşı yapacağını belirterek, "Belediye bünyemizde 6 ay süreyle istihdam edilecek vatandaşlarımızın, maaş ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak. Kurada isimleri çıkan arkadaşlarımızla 6 ay boyunca inşallah Afşin'e daha iyi hizmet edeceğiz. Afşinimize ve memleketimize hayırlı, uğurlu olsun." diye konuştu.

TYP kapsamında, Afşin İlçe Sağlık Müdürlüğünde de 6 aylığına 5 kişinin belirlenmesi için Afşin Devlet Hastanesi eğitim salonunda noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

1986 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi´ne alınan Hattuşa, Hitit İmparatorluğu´nun ilk ve en önemli

Hitit İmparatorluğu´nun Başkenti: Hattuşa

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kuzey Kore lideri Putin'le görüşmek için Rusya'da

Mehmet Aydın'a büyük şok! Uruguay’daki malvarlığına el konuldu