• $7,358
  • €8,9475
  • 438.195
  • 1536.11
18 Şubat 2020 Salı 11:31 | Son Güncelleme:

İŞKUR kamu memuru alım ilanları 2020 haberimizde!

İŞKUR kamu memuru alım ilanları 2020 haberimizde!

İŞKUR'un güncel alım ilanlarına göre, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'na alımlar yapılıyor. Sağlık Bakanlığı'na toplam 24 sağlık uzman yardımcısı alımı yapılırken, Adalet Bakanlığı'na 50 mühendis pozisyonuna sözleşmeli personel alımı yapılıyor. İŞKUR iş ilanlarının şartları ve başvuru tarihlerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İŞKUR'ın kamu memuru alımlarını takip eden vatandaşlar alım sürecini öğrenmek istiyor. Güncel İŞKUR iş ilanlarına göre, Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı hizmet birimlerinde Genel İdare Hizmetleri Sınıfına toplam 24 sağlık uzman yardımcısı alımı yapılıyor. Ayrıca, Adalet Bakanlığı 50 mühendis pozisyonuna sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriliyor.  İşte 2020 İŞKUR memur alımı şartları..

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYIN.

İŞKUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN.

 
İŞKUR SAĞLIK UZMAN YARDIMCILIĞI ALIMI İLANI

Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı hizmet birimlerinde Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere özel yarışma sınavı ile toplam 24 (yirmi dört) sağlık uzman yardımcısı alınacaktır. Başvurular, 15 - 27 Ocak 2020 tarihleri arasında alındı. Alım için sınavlar ise 17 Şubat 2020 – 28 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

SINAV YERİ

Sınav Yeri: T.C. Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mah. 6001. Cad. No:9 Çankaya/ANKARA Sınava katılacak adaylar belirlendikten sonra sınav saati hakkında Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde açıklama yapılacaktır. Adayların, sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında fotoğraflı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport) bulundurmaları gerekmektedir. Kimlik belgesinde fotoğraf ve kimlik numarası bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI 

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara sahip olmak, b) En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin ekteki tablolarda sıralanan bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak, c) ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yılında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) ekteki ilan tablolarında her bir grup için belirtilen puan türünde asgarî 70 puan almış olmak, d) Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1985 ve daha sonra doğmuş olanlar), şartları aranır.

BAŞVURU ŞEKLİ 

Sınav başvuruları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Sosyal medyada en çok paylaşılan mantık soruları

Muğla'da tarım alanları su altında kaldı