• $8,2564
  • €9,9583
  • 474.356
  • 1342.63
28 Şubat 2019 Perşembe 15:57 | Son Güncelleme:

İŞKUR personel alımı şartları belli oldu!

İŞKUR personel alımı şartları belli oldu!

İŞKUR iş ilanları, iş arayan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Milyonlarca vatandaşa iş kapısı olan İŞKUR, iş arayan ve işverenleri bir araya getiren harika bir sistem olmaya devam ediyor.

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 43 bin personel alımı gerçekleştiriyor. İŞKUR iş ilanları yoğun ilgi görüyor. Kamu kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanları araştırıyorlar. İŞKUR’da tüm işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, kayıt ve giriş işlemleri ise sadece birkaç dakikanızı alıyor. İŞKUR personel alımı başvuru girişi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

İŞKUR'A KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Okulların açılmasına sayılı günler kala okulların bakım, onarım ve temizlik işçileri için hazırlanan proje imzalandı. Projede 35 yaş üstü işsiz erkekler, kadınlar ve engelliler hedef kitle olurken, okullarda çalışmak isteyenler pazartesi günü İŞKUR’a başvuru yapabilecek. Başvurular Cuma akşam mesai bitiminde sona erecek.

İŞKUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamu kurumları veya özel sektör firmalarında işçi statüsüyle çalışmak üzere iş arayanlar, ister internet şubesi isterse en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü aracılığıyla sisteme üye olup, özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra yine internet şubesini kullanarak; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilirler, çeşitli kriterler girerek yurtiçi iş ilanlarını arayabilir, kişisel bilgileriyle eşleşebilen ilanlara başvurabilirler, Çeşitli kriterler girerek yurtdışı iş ilanlarını arayabilir, yurtdışındaki işyerlerine işgücü sevk etmek isteyen işverenlerin iletişim bilgilerine ulaşarak kendileriyle doğrudan temasa geçebilirler.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İş arayanlar, ister İŞKUR'un internet sitesinden, ister en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü'nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabiliyor.

İş arayanlar İŞKUR'un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor.

Yurtiçi, yurtdışı iş ilanlarını arayabiliyor, işverenlerle doğrudan temasa geçebiliyor.

<p>Koray Şerbetçi ile Kestirmeden Tarih'te bu hafta Osmanlı  döneminde kendisine yer bulan Hınçak ör

Hınçak'ın arkasında kim vardı?

Osmaniye'de kanat açıklığı 16 santimetre olan tavus kelebeği bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Nisan 2021)

Ava giderken avlandı! İşte vahşi doğadan nefes kesen anlar