• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
5 Ekim 2021 Salı 08:32 | Son Güncelleme:

İngilizlerden tatil çağrısı! Dünyaya İstanbul'dan bak, rezervasyon yap

İngilizlerden tatil çağrısı! Dünyaya İstanbul'dan bak, rezervasyon yap

İstanbul'a övgüler yağdıran İngiliz Daily Mail gazetesi okuyucularına Türkiye'de tatil çağrısı yaptı. Haberde, “Türkiye kapıları açıldı. O halde rezervasyon yaptırın” denildi.

İngiliz gazetesi Daily Mail, okuyucularını, Türkiye'de tatil yapmaya çağırdı. Ülkenin ünlü tarihçilerinden 'İstanbul uzmanı' belgeselci Bettany Hughes'dan alınan bilgiler doğrultusunda hazırlandığı belirtilen habere, 'Türkiye'ye gidin' başlığı atıldı. Türkiye'nin birçok yerinde kasım ayına kadar güneşin yüzünü gösterdiği vurgulandı ve şu ifadeler kullanıldı: "Türkiye İngiliz tatilcilerin gözdesi ve sonunda kapıları bir kez daha açıldı. O halde rezervasyon yaptırın."

BOĞAZ'DA GEZİN

Haberde, İstanbul, İznik Gölü, Muğla Marmaris'e bağlı Turunç Mahallesi'yle Dalyan ile İztuzu Plajı ve Antalya Kalkan 'mutlaka gidilmesi gereken yerler' olarak sıralanırken, en geniş yeri ve en büyük övgüyü ise İstanbul aldı. Mega kente ilişkin 1790-1869 yılları arasında yaşamış Fransız edebiyatçı ve politikacı Alphonse de Lamartine'ın "Dünyaya bir kere bakmak zorundaysan sadece İstanbul'a bak" dediği hatırlatıldı. Başta Topkapı olmak üzere Osmanlı sarayları, tarihi camiler, müzeler ve Kapalı Çarşı'ya mutlaka gidilmesi, Boğaz'da gezinti yapılması önerildi. Ender TÜRKKAN

İSTANBUL'A GELEN RUS TURİST SAYISI %78 ARTTI

Rus Tur Operatörleri Birliği de (ATOR), İstanbul'un, sonbahar turizm sezonunda kapalı olan Avrupa'nın yerini dolduracağını bildirdi. Açıklamada, Rusya'dan İstanbul'a bu yılın ilk 9 ayında 381 bin 346 turistin seyahat ettiği belirtildi. Söz konusu seyahat miktarının 2018'in ilk 9 ayına yaklaştığı bilgisine yer verilen açıklamada, "Bu yılın ilk 8 ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre Rusya'dan İstanbul'a seyahat edenlerin sayısı yüzde 78.2 arttı. İstanbul, sonbahar turizm sezonunda kapalı olan Avrupa'nın yerini dolduracak" ifadelerine yer verildi.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!