• $ 6,8158
  • € 7,5931
  • 380.663
  • 105520
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
09 Ekim 2019 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

İngiliz Eximbank'tan Türkiye'ye 3 milyar dolar bütçe

BCCT Başkanı Chris Gaunt, “İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret 23 milyar dolar. Brexit sonrası en ufak bir kayıp istemiyoruz” dedi. 

Türkiye’de faaliyet gösteren İngiliz işadamlarını temsil eden Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Başkanı Chris Gaunt, Brexit sonrası Türkiye ile İngiltere arasındaki ticarette doğabilecek sorunlara karşı her iki ülkenin çözüm aradığını belirterek, “İki ülke arasındaki ticaret hacmi 23 milyar dolar. Ticarette en ufak bir kayıp yaşamak istemiyoruz” dedi. 

3. ÜLKELERE YATIRIM 

Gaunt, İngiltere merkezli yaklaşık 500 şirketin Türkiye’de yatırımları olduğunu ifade etti. Gaunt, “İngiliz Eximbank, Türkiye’ye 3 milyar dolar bütçe ayırdı. Bu bütçe sadece Türkiye yatırımları için değil, Türk ve İngiliz şirketlerin üçüncü ülkelerde yapacağı santral, inşaat veya diğer yatırımlar için de kullanılabilir” ifadelerini kullandı.

ETKİSİNİ AZALTMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi tarafından organize edilen toplantıda Brexit konusunda şunları söyledi: “Hard Brexit olması halinde AB’den sonra en çok etkilenen ülke Türkiye. ‘Türkiye en az nasıl etkilenir’ konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, “Brexit’te belirsizlik arttıkça, iş dünyası olarak bizler daha da büyük risklerin içine sürükleniyoruz” değerlendirmesini yaptı.


ABD'de polis arabası göstericileri ezdi, şok eden görüntüler pes dedirtti

ABD'de polis arabası göstericileri ezdi, şok eden görüntüler pes dedirtti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yaylalar çiçeklerle boyandı! O peynirin sırrı bu otlarda...

54 günde tamamlandı! Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi bugün hizmete giriyor