• $ 7,354
  • € 8,6449
  • 478.231
  • 1075.52
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Ağustos 2020 Pazar 08:01 | Son Güncelleme:

İngiliz dezenfektan devi Nuevo üretimini Türkiye'ye taşıyacak

- ÖZGÜL ÖZTÜRK

300'ün üzerinde şirketin yer aldığı Türkiye dezenfektan pazarı, yabancı yatırımcıların da radarına girdi. İngiliz Nuevo, 5 milyon euro yatırımla bu yılın sonuna kadar Türkiye'de bir fabrika kurmayı planlıyor.

İngiliz Gaiol Kimya’nın alkolsüz dezenfektan markası Pegastril Nuevo, üretimini Türkiye’ye taşıyor. Karıştırma tankları, stoklama, muhafazalama, ambalajlama, şişe üretimi ve Ar-Ge laboratuvarından oluşacak tesis için 5 milyon euro’luk bir yatırım öngörülüyor. 2020 sonuna kadar faaliyete geçecek tesiste 200 kişiye istihdam yaratılması planlanıyor.

İHRACAT DA YAPACAK

Markayı Türkiye’ye getiren MGS Group’un yönetim kurulu başkanı Murat Gürsoy, üretim sonrasında sadece Avrupa pazarına değil, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerine de Türkiye’den ihracat yapılacağını söyledi.

PANDEMİ ETKİLİ OLDU

Yatırımının hayata geçirilmesinde koronavirüs salgınıyla artan dezenfektan talebinin etkili olduğuna dikkat çeken Murat Gürsoy, “Nuevo, el ve cilt, yüzey ve çevre, hayvanlar ve hayvan barınakları olmak üzere 3 ana grupta 100 farklı çeşit dezenfektan üretiyor. Bunun dışında içinde dezenfektan kullandığımız kullanıcıya kolaylık sağlayacak teknolojik çözümler de geliştiriyoruz. Örneğin, otomatik kapı dezenfeksiyon sistemi, paket dezenfeksiyon sistemi ve para temizleme makinesi gibi. Ar-Ge birimimiz şu anda normalleşme sürecinde insanların hayatını kolaylaştıracak hijyen teknolojilerine yoğunlaşmış durumda” diye konuştu. 

300 FİRMA FAALİYET GÖSTERİYOR 

Koronavirüs salgınıyla birlikte büyüme hızı 3’e katlanan Türkiye dezenfektan pazarında yerli yabancı 300 firma faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Türkiye’nin dezenfektan ihracatı 2019’un bu zamanına göre son 6 ayda 10 kattan fazla arttı.

NAKİT PARA TEMİZLEYEN MAKİNE GELİŞTİRDİ 

MGS Group mühendisleri tarafından geliştirilen otomatik paket dezenfeksiyon makinesi, kargo şirketlerinin paketlerini anında ve güvenilir bir şekilde steril edilmesine olanak sağlıyor. Bu makine, market kasalarına da monte edilip, market torbalarının dezenfekte edilmesini sağlıyor. Grubun geliştirdiği nakit para dezenfekte eden makine sayesinde de tüketiciler kafe, market, otopark ve daha birçok yerde gönül rahatlığıyla nakit kullanabiliyorlar. 

Meis krizinin perde arkası

Meis krizinin perde arkası

Arazide yaralanan kişi ambulans helikopterle alınamayınca askeri helikopter sev

Arazide yaralanan kişi ambulans helikopterle alınamayınca askeri helikopter sevk edildi

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınla

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

9 Ağustos tarihli reyting sonuçları listesi!

9 Ağustos tarihli reyting sonuçları listesi!