• $ 5,8346
  • € 6,5012
  • 279.254
  • 97912
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İlk kargodan bakın ne çıktı? Çok anlamlı...

Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı'ndan ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimini Türk bayrağını Ankara ve KKTC'ye taşıyarak gerçekleştirdi.

Türk Hava Yolları'nın alt markası Turkish Cargo, İstanbul  Havalimanı'ndan ilk yurt içi ve yurt dışı hava kargo gönderimini gerçekleştirerek  tarihi bir ana imza attı. İlk kargoda Türk bayrağı, Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk  Cumhuriyeti'ne (KKTC) taşındı.

Turkish Cargo'nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Tarihe  geçen taşımalarda şanlı bayrağımızı, Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne  gururla taşıdık. Aynı tarihte ilk ticari taşımalarımızı da gerçekleştirerek yeni  evimizdeki operasyonlarımıza başlamış olduk." denildi.

İlk ticari yurt içi kargonun TK 2124, yurt dışı kargo gönderiminin ise  TK 0978 sayılı sefer ile gerçekleştirildiğinin aktarıldığı paylaşımda,  Türkiye'nin 6 milyon ton kargo taşıma kapasitesiyle dünyanın lojistik merkezi  haline geleceği bildirildi.

Paylaşımda ayrıca, "Küresel hava kargo sektöründeki etkili  performansıyla en hızlı büyüyen hava kargo markası olarak; yatırımlarımız ve  gelişen filomuzla artan lojistik taleplere yönelik özel ve pratik çözümler  üreterek, 2023 yılı hedeflerimize emin adımlarla yürümekteyiz." ifadelerine yer  verildi.

(AA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Geçtiğimiz hafta Twitter´da TT olan #TürkiyeKazandı hashtagiyle hangi tweetler atıldı? Youtube tr

Enes Batur´un Yeni Arabası Şaşkına Çevirdi #GökçeAnlatıyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rasulayn'da ortaya çıkarıldı: Türkiye sınırına açılıyor

İşte son 30 yılda Türkiye'de en çok izlenen 50 film