• $8,3178
  • €10,0272
  • 479.84
  • 1424.94
28 Mart 2018 Çarşamba 15:37 | Son Güncelleme:

İHA’lar METEKSAN’la güvenle iniş-kalkış yapacak

İHA’lar METEKSAN’la güvenle iniş-kalkış yapacak

Meteksan Savunma tarafından geliştirilen insansız hava araçlarının (İHA) otomatik olarak güvenle iniş ve kalkış yapabilmelerini sağlayan Otomatik İniş Kalkış Sistemi’nin (OKİS) kabul testleri başarı ile tamamlandı.

Türk savunma sanayisinde son dönemde ortaya koyduğu ürünler ile dikkatleri üzerine çeken Meteksan Savunma önemli bir projenin altına daha imzasını attı.

Meteksan’ın milli imkanlarla geliştirdiği İHA’ların otomatik olarak güvenle iniş ve kalkış yapabilmelerini sağlayan Otomatik Kalkış ve İniş Sistemi (OKİS) tüm testleri geçti.

Meteksan Savunma yaptığı açıklamada, “İnsansız hava araçlarının otomatik kalkış ve iniş sistemlerine radar teknolojisi kullanarak hassas konum bilgisi sağlayan ve ilk kez milli olarak geliştirilen Otomatik Kalkış ve İniş Sistemi’nin (OKİS) kabul testleri tamamlanmış, ANKA İHA platformuna entegre edilen OKİS Hava Birimi ve pist kenarında bulunan OKİS Yer Birimi’nin tüm testleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

İHA’ların yedekli ve güvenli kalkış ve iniş yapması için kullanılan OKİS, İHA’lar üzerinde yer alan transponder ve antenini içeren OKİS Hava Birimi ile pistte konuşlu radar teknolojisi ile çalışan OKİS Yer Birimi olmak üzere iki ana birimden oluşmaktadır. OKİS Hava Birimi küçük boyut ve ağırlığı ile hemen her segmentte İHA’larda faydalı yük kapasitesine önemli bir etkisi olmadan kullanılabilmektedir” bilgisini paylaştı.

(Defenceandtechnology)

<p>Kastamonu'nun Cide ilçesine düşen yıldırım sonucu 6 ev çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geld

Kastamonu'da yıldırım düşmesi sonucu 6 ev alev alev yandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (06 Mayıs 2021)

Eren-15 Ağrı Dağı-Çemçe Madur Operasyonu'ndan ilk fotoğraflar

WhatsApp için geri sayım! Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları silinecek