• $7,4601
  • €9,0124
  • 410.409
  • 1531.05
29 Mart 2018 Perşembe 01:00 | Son Güncelleme:

‘Hint düğünü’ turizmi için bakanlık düğmeye bastı 

‘Hint düğünü’ turizmi için bakanlık düğmeye bastı 

Düğün başına 5 milyon dolara kadar harcayan zengin Hintli turistlerin yıllık düğün pazarı 40 milyar dolara ulaştı. Bu pazardan pay almak isteyen Türkiye, Hindistan’da yoğun bir tanıtım kampanyası yapacak. 

YELDA GÖKDAĞ

Türkiye, görkemli törenleriyle meşhur Hindistan’ın, 40 milyar dolar büyüklüğündeki düğün pazarından pay almak için harekete geçiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hindistan’da yoğun bir tanıtım atağına geçecek. Bu çerçevede Türkiye’nin farklı bölgelerini tanıtan çekimler, Hint televizyonlarında yayınlanacak.

YENİ KAMPANYA BAŞLIYOR 

2018 turizm hedefinde merkeze Uzakdoğu ülkelerini koyan ve birinci sıraya Çin’i yerleştiren Türkiye, turist sayısında hedefi yakalamak için yeni bir kampanyaya başlıyor. Bu çerçevede, Topkapı Sarayı’nda dünyaca ünlü Çinli ve Türk jimnastikçiler bir araya gelerek bir dans gösterisi gerçekleştirecek. Tanıtım filmi olarak tasarlanan kampanya, Çin televizyonlarında yayınlanacak. Anadolu Ateşi dans grubu ise Şangay ve Pekin’de iki ayrı gösteri gerçekleştirecek.  Konuya ilişkin açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan geldi: “Hint düğünleri Türkiye turizmi için çok yakın vadede ümitvar olduğumuz bir alan. Hintli üst grupların, zengin sınıfın düğünü Türkiye’de yapma gibi bir eğilimleri var. Otel kapatıp düğün başına 5 milyon dolara harcama yapıyorlar.” 

Türkiye’yi çok seviyorlar

Muğla’da 640 Hint tur operatörüyle katıldığı toplantıdaki izlenimlerini paylaşan Kurtulmuş, “Türkiye’yi çok seviyorlar. Amacımız bu ülkeye yapacağımız tanıtımlarla Hint düğünlerini Türkiye’ye çekmek” dedi.

Anadolu Ateşi’yle Çinli turist çekilecek 

Çinli turistleri de Türkiye’ye çekmek için çok güzel bir tanıtım kampanyası yaptıklarını anlatan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Çinli dünya şampiyonu jimnastikçi bir sporcuyla bizim Avrupa Jimnastik Şampiyonumuz Topkapı Sarayı’nda danslı bir jimnastik gösterisi yapacak. Biz profesyonel bir ekip tarafından çekilecek bu görüntülerin Çin’de yayılmasını sağlayacağız. Ayrıca bakanlığımızın da nisan ayının 14’ü ile 16-19’unda olmak üzere iki ayrı toplantısı olacak Çin’de. Anadolu Ateşi Pekin’de ve Şangay’da gösteriler yapacak. Çin’de zaten devam eden faaliyetlerimiz var çok daha yıl geneline yayılacak bir tanıtımımız olacak.”

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 3 Mart 2013'te hayatını kaybeden Müslüm Gürses'i, bir uçak yol

Bakan Çavuşoğlu'nun Müslüm Gürses'le hatırası

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı