• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
9 Haziran 2021 Çarşamba 14:35 | Son Güncelleme:

Hibe desteği ödemeleri ne zaman yatacak, belli oldu mu? 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?

Hibe desteği ödemeleri ne zaman yatacak, belli oldu mu" 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvurusu nasıl yapılır"

Hibe desteği ödeme tarihi açıklandı. Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, , esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlerinin 3 bin ve 5 bin TL ödemelerinden yararlanacağının duyurdu. E-devlet sistemi üzerinden alınan başvurular, 25 Mayıs ve 23 Haziran arasında yapılacak. Peki, Hibe desteği ne zaman yatacak, açıklandı mı? 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?

Hibe desteği ödeme tarihi belli oldu. Başvuruları, e-devlet sistemi üzerinden alınan destek ödemeleri 25 Mayıs'ta başladı ve 23 Haziran'a kadar devam edecek. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere 3 bin ve 5 bin TL ödeme yapılacağı belirtilmişti. Hibe desteği ödemeleri ne zaman yatacak, belli oldu mu? 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?

HİBE DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Hibe desteği ödemeleri hakkında son açıklama Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından yapıldı. Bakan Muş Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

"Hibe desteğine başvuran esnafımıza yarından itibaren ödemelere başlıyoruz.

3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi, başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle, yarından itibaren esnafımızın Bakanlığımıza bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır." dedi.

HİBE DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

3 BİN VE 5 BİN TL HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Hibe desteği başvuruları, 23 Haziran 2021 Çarşamba saat 23.59'a kadar devam edecek. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre alınacak. Başvurulara ise bugün TC kimlik numarasının son hanesi sıfır olan vatandaşlardan başlanacak. 30 Mayıs-23 Haziran döneminde ise tüm vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre destekten 17 Mayıs 2021'den itibaren gelir vergisi mükellefiyeti olan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler yararlanabilecek. Söz konusu desteğe sadece 17 Mayıs'taki vergi kayıtları esas alınarak belirlenen ve destek şartlarını taşıyan vatandaşların başvurusu kabul edilecek.

Başvurular e-Devlet üzerinden alınacak ve tüm süreçler e-Devlet Kapısı aracılığıyla yürütülecek.

HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkara iki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık destek verilecek. Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacaktır.

İkinci grupta bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır."

İkinci gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü, otobüsçü ve pazarcıların da dahil olduğu bu gruptaki vatandaşlara bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacaktır.

  • Hibe desteği
  • Hibe desteği ne zaman
  • Hibe desteği ödemeleri başladı mı
  • Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır
  • esnafa Hibe desteği
<div><p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomo

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tur otobüsü ile otomobil çarpıştı. 2 kişi yaralandı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor