• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
29 Ağustos 2012 Çarşamba 01:54 | Son Güncelleme:

'Herkes kendi işini yapsın'

'Herkes kendi işini yapsın'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken bankaların ve PTT şubelerinin altın satmaya başladıklarını belirterek ''Herkes kendi işini yapsın'' değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, bankaların ve PTT şubelerinin, esnaf ve sanatkarların işine soyunarak altın satmaya başladıklarını savunarak, ''AVM'lerle bakkalı, kasabı, manavı bitiren zihniyet hazır konfeksiyonlarla da terzileri bitirdi. Şimdi de sıra bankalara altın alım-satımı yaptırarak kuyumculuk sektörünü bitirmeye geldi. Bankalar ve PTT şubeleri ülke genelinde altın satışının yanında hurda altında toplayarak kuyumcu esnafının kapanmasına sebep olacaklar. Herkes kendi işini yapsın'' ifadelerinde bulundu.
       
Türkiye'de yaklaşık 250–300 ton altının işlendiğini ve 1 milyar 800 milyon dolarlık kısmının ihraç edildiğini ifade eden Palandöken, şunları kaydetti:
        
''Hızlıca tedbir alınarak haksız rekabetin önüne geçilmeli ve kuyumculuk sektörü bitirilmemelidir. Toplu taşımadan başlayarak 415 meslek dalında var olan esnaf ve sanatkarlarımız ülkemizin çimentosudur. Esnaf ve sanatkarın olmadığı yerde kültürde olmaz, yaşamda. Bir parça altın madenin değerli ürün haline gelmesi için 250 bin işçiyi bünyesinde barındırarak istihdama katkı sağlayan 40 bin kuyumcumuz artık iş yapamaz hale gelecektir''
        
AA

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı