• $8,2308
  • €9,9979
  • 486.581
  • 1437.49
20 Nisan 2021 Salı 17:36 | Son Güncelleme:

Hasan Karadeniz: Etkinlik sektörü altın çağını yaşayacak

Hasan Karadeniz: Etkinlik sektörü altın çağını yaşayacak

Ülkemizde salgında 3.üncü pikin yaşandığı bu günlerde, etkinlik sektörünün büyük aktörleri gelecekle ilgili umut var. Sektörün tecrübeli şirketlerinden YRD İstanbul'un genç Genel Müdürü Hasan Karadeniz geleceğe ilişkin olarak “ Yoğun pandemi bizi korkutmuyor, bu günler hızlı geçecek ve yeniden ulusal ve uluslararası etkinliklerle sektörümüz altın çağını yaşayacak” dedi.

2019 yılının sonları ile birlikte, Çin'in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Covid-19 virüsü tüm sektörleri ekonomik anlamda vurdu. Dünyada festivallerden konserlere büyük etkinlikler ve organizasyonlar bir bir iptal edildi. veya şekil değiştirerek dijital etkinlik kavramı ile yeni bir anlayışı ortaya çıkardı. Geçmişin görkemli organizasyonları maske, mesafe ve hijyen ilkeleri gereği online ve dijital alana kaydı.

Hasan Karadeniz: Dinlendik ve demlendik, hazırız

Sektörün yaşadığı zorlukları bir dinlenme ve demlenme süreci olarak değerlendirdiklerini kaydeden Hasan Karadeniz, yeni normallerle birlikte organizasyonlarında şekil değiştirdiğini ancak bu yeni durumun geçici olduğunu vurguladı. Etkinlik sektörünün kısa vadede 2020 öncesindeki şaşalı günlerine hızlı şekilde döneceğine inandığı söyleyen Hasan Karadeniz şu değerlendirmelerde bulundu:" Yeni normalde etkinliklerde yeni duruma uygun olarak yapılacaktır mutlaka. Biz ve tüm sektördeki meslektaşlarımız önümüzdeki döneme yönelik hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan gelecekteki işlere odaklanırken bir yandan da çalışanlarımızı mağdur etmemek için azami çaba gösteriyoruz. Bu dönemde çalışanlarımıza, partnerlerimize destek olduk. Şu an külfet gibi görünen bu çabamız önümüzdeki dönemde bize avantaj sağlayacak. Sektörün emekçilerini sektörden koparmamak için hep beraber gayret göstermeliyiz."

Pandemi etkisini kaybedecek

Türk insanın kıvrak zekası ile yüksek organizasyon yeteneğine sahip olduğunu kaydeden Hasan Karadeniz, kötü günlerin tüm ülke ekonomisi için çok kısa sürede geride kalacağını vurgulayarak şunları söyledi "Güçlü bir sağlık sistemimiz olduğu ortaya çıktı, aşı konusundaki olumlu gelişmeler mevcut, bir yandan tedarik edilen aşılarla gelinen nokta diğer yandan milli aşımızın 3.faz denemelerinin başlaması 2021'in ikinci yarısından ülkemizde önemli bir gelişmeyi beraberinde getireceği aşikar. Bu gelişmelerle sektörde önemli bir hareketlenme olacağını düşünüyorum. Yurtiçinde ertelenmiş birçok etkinlik yeniden gündeme gelecektir. Aynı zamanda çok uluslu bir çok yeni etkinlikte start alacak.

Eminim etkinlik sektöründe hizmet üreten birçok meslektaşımız için yurt dışında da iş yapma olanağı oluşacaktır. Yılgınlık olmasın güzel günler yakındır"

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un  aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın konuğu o

Milli Eğitim Bakanı Akşam TV'de... Serkan Fıçıcı'nın soruları yanıtladı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

Tanklar sokaklara indi! Kızıl Meydanda askeri birlikler törene katıldı