• $8,4386
  • €10,2082
  • 493.103
  • 1441.33
24 Mart 2018 Cumartesi 01:00 | Son Güncelleme:

Halkbank, ‘Üreten Türkiye’yle buluşuyor

Halkbank, ‘Üreten Türkiye’yle buluşuyor

Halkbank, geleneksel ‘Üreten Türkiye Buluşmaları’na yeniden başladı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Bursa’da lokantada esnaf ve KOBİ’lerle bir araya geldi.

Halkbank, 80. kuruluş yıldönümünde ‘Üreten Türkiye Buluşmaları’na Bursa’dan başladı. Bankanın sanayiciler ve KOBİ’lerle buluştuğu geleneksel ‘Üreten Türkiye Buluşmaları’nın Bursa ayağına 500’ün üzerinde davetli katıldı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Bursa’daki nakdi ticari kredi hacmimizi son 5 yılda yüzde 192 artırarak 7 milyar TL’ye yükselttik” dedi. Halkbank’ın Bursa’da kullandırdığı, KOBİ kredilerini de kapsayan toplam ticari kredi hacminin yüzde 29.2 büyüyerek 8.7 milyar TL’ye yükseldiğini belirten Arslan, şöyle konuştu:

FAİZ AVANTAJI SUNUYOR 

“Hedefimiz, Bursa’da ticari kredi, gayri nakdi kredi ve mevduat pazar payımızı 2019’da yüzde 20’ye çıkarmak. Bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Bu amaçla Bursa’daki KOBİ’lerin ve önde gelen sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik özel ürünler sunacağız. Üreten Türkiye Buluşması’nda bu ürünleri de ilk kez tanıtma fırsatı yakaladık.” Yeni ürünler arasında Otomotiv Yan Sanayi Destek Kredisi, Savunma Sanayi Destek Kredisi, KOBİ’lere Enerji Veren Kredi, Elektronik Ürün Senedi Karşılığı Kredi ve Endüstriyel Tarım Kredisi yer alıyor. Bankanın yeni kredi ürünleri, 1 ila 2 yıl arasında değişen ödemesiz dönemler ve 100 baz puandan başlayan faiz indirimi avantajıyla dikkat çekiyor.

ESNAF lokantası sohbetleri

Arslan, şehrin köklü esnaf lokantalarından Lalezar Türk Mutfağı’nda, Bursalı esnaf temsilcileriyle öğle yemeğinde buluştu. Toplantıya yemek yazarı Mehmet Yaşin de katıldı. Yaşin, yemekte esnaf lokantalarının önemini anlattı. Osman Arslan, Bursa’da 104 odaya kayıtlı toplam 65 bin esnaf olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “3 milyon kişinin yaşadığı şehirde her 50 kişiden biri esnaf. 2017’de Bursa’da esnaf kredisi risk bakiyemiz 1.1 milyar TL seviyesine, kredili müşteri sayımız yaklaşık 19 bine yükseldi.”

<p>Akşam Gazetesi Spor Müdürü Kenan Karcı Süper Lig'de tüm  merak edilenleri Ezgi Aşık'a anlattı.</p

Süper Lig'de şampiyon kim olur?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor