• $ 6,9822
  • € 8,2221
  • 442.814
  • 1126.9
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
09 Temmuz 2020 Perşembe 10:51 | Son Güncelleme:

Güvenli liman altında rekor üstüne rekor! "Uzun vadede kesinlikle düşmeyecek"

IHA

Güvenli liman olarak görülen altın, her geçen fiyat artışıyla rekor seviyelere yükseliyor. Vatandaşlar sürekli artan altın fiyatlarını merak ediyor. Ons fiyatında da rekor kıran altının bin 900 dolarlara çıkması bekleniyor. Altındaki son durum ne, fiyat artışı devam edecek mi? İşte altın fiyatları hakkındaki merak edilen tüm sorulan cevapları...

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ekonomideki ani iniş ve çıkışlar küresel piyasaları da etkiledi.

Vatandaşlar uzun yıllardır güvenli liman olarak gördükleri altına yatırım yaparken altın fiyatlarındaki önlenemez yükseliş de sürüyor.

 ALTIN FİYATLARI HANGİ SEYİRDE

Gram altın fiyatı 400 TL'yi bulurken altının ons fiyatı ise bin 800 dolar bandında yüzdü.

Kuyumcular ise ons fiyatının geçtiğimiz yılda olduğu gibi bin 900 dolar bandına çıkacağına inanıyor. 

ALTIN FİYATLARINDAKİ ARTIŞ SÜRECEK Mİ?

Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek, altın fiyatlarındaki artışın süreceğini ve öngörüsünün ons fiyatın bin 900 dolara kadar çıkacağı yönünde olduğunu belirtti.

Arıyürek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dünyada 12 milyonun üzerinde Korona hastası olduğundan ötürü altının ons fiyatı yükselmeye başladı. Ekonomiyi düzeltmek için devletler para bastılar. Bu basılan paraların karşılığı yok. Bu da altın fiyatlarının artmasına sebep oluyor. Altın fiyatları bugün bin 800 dolara test etti. Şu an onsun fiyatı bin 803 lira dolayında. Altının onsu 10 sene önce bin 900’leri geçmişti. Bu rakam tekrar oraları test edecek gibi ve altının onsunun bin 900’lere geleceğini tahmin ediyorum. Şu an 24 ayar gram altınımızın fiyatı 399 lira civarında, çeyrek altın 662 lira, cumhuriyet altının fiyatı da 2 bin 705 lira. Korona bitmediği sürece altın güvenli liman olarak duracak. Altının fiyatı da artma eğiliminde olacak. Bu mesleği 40 yıldır yapıyorum. Altın kırdığı rekorları hep yeniledi. Altın uzun vadede kesinlikle düşmeyecek ve bu rakamların çok daha üzerilerine çıkacak. Altın fiyatlarının arması, düğünlerin ertelenmesinden dolayı işlerimiz biraz düştü. Örneğin bu sene bin düğün yapılacaksa bu rakam 250’ye indi. Bu gelişmeler işlerimizi etkiledi"
Pembeye bürünen Tuz Gölü ziyaretçilerini mest etti

Pembeye bürünen Tuz Gölü ziyaretçilerini mest etti

2 Ağustos tarihli reyting sonuçlarında kim birinci oldu?

2 Ağustos tarihli reyting sonuçlarında kim birinci oldu?

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde halat yenileme çalışmas�

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde halat yenileme çalışması

Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' do&#

Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' doğaseverleri ağırlıyor