• $ 6,0944
  • € 6,6161
  • 323.143
  • 116829
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'GSM operatörlerine 'kapasite artırın' talimatı verildi'

Ulaştırma Bakanı Turhan, “3 operatörün toplam 118 milyon kişinin aynı anda haberleşme kapasitesi kısa süre içinde 175 milyona çıkarılacak” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 26 Eylül tarihinde yaşanan İstanbul depreminin ardından bir GSM operatörünün teknoloji altyapısını yenileme çalışmaları devam ederken depreme yakalanması nedeniyle kısa süreliğine erişim sıkıntısı yaşandığını hatırlatarak, gerekli talimatın verildiğini açıkladı. 

MEGA PROJELER DAYANIKLI 

Turhan, “Tüm GSM operatörleriyle görüşülerek iletişim altyapısının her türlü duruma hazırlıklı olunması noktasında, kapasitenin artırılması dahil ne gerekiyorsa yapılması talimatı verildi. 3 operatörün 118 milyon kişinin aynı anda haberleşme kapasitesi, kısa süre içinde 175 milyona çıkarılacak” dedi. Turhan, 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin sismik olarak güçlendirildiğine işaret ederek, “Tüm köprülerimiz, öngörülen olası depremlerde oluşacak riskleri karşılayacak performans ve dayanıma sahip yapılardır” dedi. Turhan, Avrasya ve Marmaray tünelleri gibi dev projelerin de depremde en güvenli yerlerden biri olacak şekilde inşa edildiğine dikkati çekti.

MOBİL BAZ İSTASYONLARI

Turhan, acil durumlarda GSM kapsamının olmadığı alanlarda haberleşmenin sağlanabilmesi amacıyla 40 bölgede transmisyonlu uydu üzerinden sağlanabilen roaming özellikli, GSM işletmecilerine ait mobil baz istasyonlarının kurulduğunu belirtti. 


<p>İdlib şehidi Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk´ün(25) cenazesi memleketinde törenle karşılandı<

İdlib şehidimizin cenazesi törenle karşılandı

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

FIFA dünya sıralaması açıklandı!

Küre Dağları'nın yaban hayatı fotokapanla görüntülendi