• $9,5842
  • €11,1434
  • 556.724
  • 1492.93
12 Ekim 2021 Salı 09:18 | Son Güncelleme:

GSB mülakat 2021 ne zaman düzenlenecek? GSB sözlü mülakat tarihi açıklandı mı?

GSB mülakat 2021 ne zaman düzenlenecek" GSB sözlü mülakat tarihi açıklandı mı"

GSB mülakat tarihi merak ediliyor. Temizlik ve güvenlik görevlisi kadroları için çekilen kuraların ardından gözler sözlü mülakat tarihlerine çevrildi. Sözlü sınavda adaylar, 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınacak. Peki, GSB mülakat 2021 ne zaman düzenlenecek? GSB sözlü mülakat tarihi açıklandı mı?

GSB sözlü mülakatı hakkında araştırmalar hız kazandı. Temizlik ve güvenlik görevlisi kadroları için başvurular, 23 – 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında alındı. 15 Eylül Çarşamba günü ise noter huzurunda kura çekimi yapılmıştı. Kura sonuçlarında sözlü sınava hak kazanan adaylar, GSB mülakat 2021 ne zaman düzenlenecek? GSB sözlü mülakat tarihi açıklandı mı? gibi soruların yanıtını merak ediyor. İşte detaylar...

GSB SÖZLÜ MÜLAKATI 2021 NE ZAMAN YAPILACAK?

GSB sözlü mülakat tarihine ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Bakanlık tarafından yayınlanan yazıda "Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır." ifadelerine yer verildi.

GSB SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

1) Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığımızca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacaktır.

2) Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

3) Sözlü sınavda adaylar; sınav kurulu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri, (30 puan)

b) Genel kültür, (30 puan)

c) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (20 puan)

d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (20 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.

4) Sözlü sınavda; görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri ile genel kültür alanında adaylara sözlü olarak soru sorma yöntemi ile sorular yöneltilecektir. Mesleki bilgi ve beceriye ilişkin konularda ise yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak değerlendirme esas alınacaktır.

5) Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

6) Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

7) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

8) Bakanlık sözlü sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9) Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

10) Sözlü sınava ilişkin duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanacak olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

  • GSB sözlü mülakat ne zaman
  • GSB sözlü mülakat 2021
  • gsb mülakat ne zaman
  • gsb mülakat tarihi açıklandı mı
  • son dakika gsb mülakat
<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri