• $8,8391
 • €10,3713
 • 496.819
 • 1395.06
15 Eylül 2021 Çarşamba 17:39 | Son Güncelleme:

GSB kura sonuçları 2021 açıklandı mı? İŞKUR GSB kura sonuçları sorgulama sayfası ve isim listesi 2021

GSB kura sonuçları 2021 açıklandı mı" İŞKUR GSB kura sonuçları sorgulama sayfası ve isim listesi 2021

GSB kura sonuçları öğrenmek isteyenler araştırmalarında konuya yer veriyor. Temizlik ve güvenlik görevlisi kadroları için başvurular, 23 – 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında alındı. Başvuru talep ve şartlarına uyan vatandaşların isim listeleri bakanlığa gönderildi. İŞKUR GSB kura sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

GSB kura sonuçları bugün noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş ile belli oluyor. İlan için başvurular, 23 – 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında İŞKUR esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden alınmıştı. Temizlik Görevlisi ile Güvenlik Görevlisi kadrolarına başvuran vatandaşlar gözlerini kura sonuçlarına çevirdi. Peki, İŞKUR GSB kura sonuçları açıklandı mı? GSB kura sonuçları isim listesi ve sorgulama sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz.

GSB KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

GSB kura sonuçları için detaylar merak konusu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimini 15 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirecek. GSB işçi alımı için başvuruda bulunan binlerce aday kurum bünyesinde çalışmak için gerçekleşecek kura yöntemiyle belli olacak.

GSB KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Nihai liste nedir, ne demek? Nihai liste ne anlama geliyor?

İŞKUR'un ortaklığıyla gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) çekilişinin ardından merakla araştırılan kura sonuçları, kurumun açıkladığı sayfa üzerinden erişime açılacak. Her ilde kurulan komisyon ile belirlenen kura sonuçları, asıl ve yedek liste olarak sisteme yüklenecek.

Kura çekimine İçişleri Bakanlığı'nın 20.08.2021 tarihli ve 13441 sayılı Genelgesine istinaden aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda izleyici alınacaktır.

1- Taha Akgül Spor Salonu'nun kapasitesinin yarısı kadar izleyici kabul edilecektir.

2- 2021 Yılı Sürekli İşçi Alımına başvuru yapmayan kişiler izleyici olarak kabul edilmeyecektir. İzleyici olarak katılmak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yaptıklarını belgelemesi gerekmektedir.

3- İzleyici olarak giriş yapmak isteyen kişilerden HES kodu talep edilecektir. HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif sonuçlu PCR testi yok ise katılıma müsaade edilmeyecektir. İlgililere ilanen duyurulur.

Noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar daha sonra ilan edilecek tarihlerde başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını başvuru yapmış oldukları kadronun bulunduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne şahsen teslim edeceklerdir.

İl Müdürlüğü Sınav Kurulu tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan nihai listede yer alan adaylar Bakanlığın (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

GSB SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK

1) Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığımızca belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacaktır.

2) Sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

3) Sözlü sınavda adaylar; sınav kurulu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri, (30 puan)

b) Genel kültür, (30 puan)

c) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (20 puan)

d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (20 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.

4) Sözlü sınavda; görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri ile genel kültür alanında adaylara sözlü olarak soru sorma yöntemi ile sorular yöneltilecektir. Mesleki bilgi ve beceriye ilişkin konularda ise yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak değerlendirme esas alınacaktır.

5) Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

6) Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

7) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

8) Bakanlık sözlü sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9) Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

10) Sözlü sınava ilişkin duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanacak olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 • GSB kura çekim
 • GSB kura çekim yerleri
 • GSB kura sonuçları
 • GSB kura yeri
 • GSB kura sonuçları ne zaman
 • 2021 GSB kura
 • sonuç gsb gov tr 2021
<p>İrili ufaklı, kahverengi, yeşil, sarı. Bir boya paletini andıran doğa harikası 'Gökkuşağı Tepel

Yeryüzünün boya paleti

Karahantepe'deki insan betimlemeleri ve 3 boyutlu heykeller tarihe ışık tutacak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Eylül 2021)

Koronavirüs kadar tehlikeli! Bu sorun erken ölüme sebebiyet veriyor!