• $9,6079
  • €11,1814
  • 552.873
  • 1479.93
3 Mart 2021 Çarşamba 11:44 | Son Güncelleme:

Gram altını olanlar dikkat! Altın fiyatları sinyal verdi!

Gram altını olanlar dikkat! Altın fiyatları sinyal verdi!

Gram altın son dakika itibarı ile 409 liradan işlem görüyor. Peki, Gram altın yükselecek mi? Altın için alım fırsatı mı? Altını olanlar ne yapmalı? Güncel altın fiyatları nedir? Altın fiyatlarındaki son gelişmeleri anbean yakından takip eden vatandaşlar, elindeki altını nasıl değerlendireceğini merak ederken gerileyen altın fiyatlarının bir alım fırsatı olup olmadığını da merak ediyor. ABD'deki teşvik paketinin Senato'dan geçmesi halinde 440 liraya kadar yükseleceğini belirten uzmanlar, gram altının 416,91 seviyesini aşması halinde 440,33 direnç seviyesi olacağının altını çizdi. İşte 3 Mart güncel altın fiyatları...

Altın fiyatlarında son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. An itibarı ile altın küresel piyasalarda gerilese de, doların lira karşısında yükselişinin etkisiyle iç piyasada, gram altın 409 liraya, çeyrek altın 685 liraya, Cumhuriyet altını da 2,763 liraya yükseldi. Vatandaşlar, altın fiyatlarıyla ilgili, "Gram altın yükselecek mi? Altın için alım fırsatı mı? Altını olanlar ne yapmalı? sorularına yanıt arıyor. Uzmanlar kurların sert yükselişinden etkilenen gram altının ilk destek seviyesinin 395,16 olacağını belirterek ABD'deki teşvik paketinin Senato'dan geçmesi halinde 440 liraya kadar yükseleceğini belirtti. İşte 3 Mart güncel altın fiyatları...

3 MART ÇARŞAMBA GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN KAÇ TL?

Son iki günde 11 lira civarında artış gören gram altın yeniden 400 lira seviyesine dönüş yaptı. Gram altın bugün 409 lira seviyelerinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda altının onsunun fiyatı ise bin 735 dolarda yer alıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

çeyrek altın bugün 671 liradan alınırken 685 liradan da satışa sunuluyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Son dönemdeki düşüşlerle birlikte 3 bin liradan oldukça uzaklaşan cumhuriyet altını bugün 2 bin 677 liradan alınırken 2 bin 763 liradan da satışa sunuluyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

3 Mart 2021 tarihinde yarım altın 1342 liradan alış, 1386 liradan satış fiyatıyla işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Analistlere göre, dolar/TL'de 6,80 hedefi sürdükçe gram altında fiyat baskısı devam edecektir. Kısa vade için ons altında yeniden 1800 dolar üzeri seyirler görülebilir ancak 1900 dolar ve üzeri biraz daha zor gibi duruyor.

GRAM ALTINDA 440 TL BEKLENTİSİ

Dinamik Menkul'un yaptığı güncel altın yorumunda gram altında 440,33 TL seviyesinin direnç olabileceği açıklandı. İşte Dinamik Menkul'un açıklaması;

"Kurların sert yükselişinden etkilenen gram altının ilk destek seviyesi 395,16 olacaktır. Aksi bir vaziyette, 416,91 seviyesini aşması halinde ise 440,33 direnç seviyesi gündemimize gelecektir.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ, DÜŞER Mİ?

Yatırım maksadıyla altın almayı tercih eden vatandaşlar altın düşer mi ile alakalı incelemeler yaparak bilgi almaya çalışıyor. En kıymetli madenler arasında yer verilen altını en özel günlerinde de hediye olarak kabul eden düğün sahipleri tam tersi incelemeler yaparak, altın düşer mi sorusunun yanıtını arıyor. Yatırımcısının da alıcısının da ayrı ayrı merak etti altın da son vaziyet. Uzmanlar bu dönemde altına yatırım yapılmasını riskli bularak küresel bir salgın krizi olduğunu ve altında yatırım yapmanın çok riskli olduğunu savunuyor. Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını öne sürüyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi