• $7,5299
  • €9,0142
  • 409.459
  • 1538.04
19 Ocak 2021 Salı 10:37 | Son Güncelleme:

Gram altını 500 liradan alanlar dikkat! 2021 yılında altında rekor var

Gram altını 500 liradan alanlar dikkat! 2021 yılında altında rekor var

Gram altınla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Yastık altında altını olan vatandaşlar, "Altın fiyatları ne zaman yükselecek? Altın almanın ya da satmanın zamanı mı?" sorularına yanıt arıyor. 441 liradan işlem gören gram altının 20 Ocak'ta ABD Başkanı Biden'in göreve başlamasıyla birlikte altında yükselişin başlayacağını beklediklerini belirten uzmanlar, çok sert yükselişler beklenmese de altında kademeli yükselişleri özellikle mart ayından sonra tekrar beklediklerinin altını çizdi. Peki, 19 Ocak altın fiyatlarında son durum nedir? İşte güncel altın fiyatları...

"Altın fiyatları ne zaman yükselecek? Altın almanın ya da satmanın zamanı mı?" sorularına vatandaşlar yanıt arıyor. Son dakika itibarı ile 441 liradan işlem gören gram altın özellikle yastık altında altını olan vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Altına yatırım yapan orta ve uzun vadeli yatırımcıların hiç endişe etmemeleri gerektiğinin altını çizen uzmanlar, "Altındaki yükselişte ABD'nin çok büyük etkisi olacak. Bu 20 Ocak'tan sonra kendini gösterecek. Çok sert yükselişler beklemesek de altında kademeli yükselişleri özellikle Mart ayından sonra tekrar bekliyoruz. Mart ayında altın daha önce test ettiği yerlere yani 500 ve 500'ün üzerindeki rakamları tekrar görebilir." yorumunda bulundular. Peki, 19 Ocak altın fiyatlarında son durum nedir? İşte güncel altın fiyatları...

SON DAKİKA ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN NE KADAR?

ALIŞ: 441,71

SATIŞ: 440,81

ÇEYREK ALTIN KAÇ TL?

ALIŞ: 705,00

SATIŞ: 723,00

YARIM ALTIN FİYATI

ALIŞ: 1.411.00

SATIŞ: 1.446,00

CUMHURİYET ALTINI

ALIŞ: 2.931,00

SATIŞ: 2.975,00

ALTIN FİYATLARI NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇECEK?

2021 yılının ilk günlerinden itibaren altın fiyatlarında gerileme vatandaşların altına yönelmesini sağlarken Uzer Döviz ve Sarrafiye Genel Müdürü Nurullah Uzer, "20 Ocak’ta ABD Başkanı Biden’in göreve başlamasıyla birlikte altında yükselişin başlayacağını bekliyoruz" dedi. Uzer, “Yeni yılın başlamasıyla birlikte altın fiyatlarında bir miktar gerileme yaşansa da biz bu gerilemenin geçici olduğunu düşünüyoruz. 2021 yılında özellikle 20 Ocak tarihinden sonra ABD’nin yeni başkanının göreve başlamasıyla beraber alacağı ekonomik kararlar doğrultusunda ki ABD’de de yeniden parasal genişleme bekleniyor. Bununla beraber altının yönünü tekrar yukarıya çevireceğini düşünüyoruz. 2021 yılında da altının yine en güvenilir liman olarak en güvenilir yatırım aracı olacağını düşünmekteyiz” dedi.

GRAM ALTIN 500 LİRAYI BULACAK MI?

Uzer Döviz ve Sarrafiye Genel Müdürü Nurullah Uzer altındaki düşüşle beraber vatandaşların altın almaya yöneldiğini ifade ederken altındaki yükselişin ABD’nin büyük etkisi olacağını ifade etti. Uzer, “Altındaki düşüşü bekleyen vatandaşlarımız çok ciddi anlamda altın almaya yöneldiler. Yılbaşından itibaren büyük bir altın alımı yapıldı. Altındaki yükselişte ABD’nin çok büyük etkisi olacak. Bu 20 Ocak’tan sonra kendini gösterecek. Çok sert yükselişler beklemesek de altında kademeli yükselişleri özellikle Mart ayından sonra tekrar bekliyoruz. Mart ayında altın daha önce test ettiği yerlere yani 500 ve 500’ün üzerindeki rakamları tekrar görebilir. Bu demek değildir ki yeniden alım fırsatı vermeyecek. Altın yine alım fırsatları verebilir. 435 ve 440 liralara gerileyebilir. Ama uzun vadede altın yine en güvenilir yatırım aracı olarak görülmektedir. Tabi bununla beraber Covid-19 aşısının da çıkmasıyla birlikte altının hareketlenmesinde etkili olacaktır. Aşının ciddi anlamda hastalığa çare olması durumunda belki altın yükselişini biraz daha yavaşlatabilir. Ama yine de altın güvenilir liman olarak yükselecektir” diye konuştu.

20 Ocak 2021 burç yorumları! Kazalara karşı dikkat

Survivor'da kim elendi? 19 Ocak Survivor eleme adayları kimler, adaya kim veda edecek?

Hadise'ye o sözleri hatırlatıldı... "Arkadaşlar hepimiz insanız"


Haberin Özeti

Gram altın, çeyrek altın ve altın ONS fiyatlarında yaşanan dalgalı seyirle ilgili değerlendirmelerde bulunan uzmanlar, "Altındaki yükseliş, ABD'de başkanlığın el değiştireceği 20 Ocak'tan sonra kendisini gösterecek. Çok sert yükselişler beklemesek de altında kademeli yükselişleri özellikle mart ayından sonra tekrar bekliyoruz." dedi.

19 OCAK ALTIN FİYATLARI
• Gram altın: 441,03 TL
• Çeyrek altın: 728,00 TL
• Altın ONS 1.838,53 dolar
<p>Süper Lig'in 28. haftasında Ankaragücü sahasında Galatasaray'ı konuk etti. Bu zorlu karşılaşmada

Galatasaray-Ankaragücü Maç Yorumu

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi