• $9,3192
  • €10,862
  • 532.401
  • 1432.73
3 Şubat 2021 Çarşamba 06:59 | Son Güncelleme:

Gram altın ve dolar tekrar yükselecek mi? Uzmanlardan, "Altın ve dolar ne zaman alınır?" sorusuna yanıt

Güncel altın haberleriyle ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip eden vatandaşlar, dolar ve altın haberlerine arama motorlarında yoğun ilgili gösteriyor. Gram altında son dakika gelişmeleri nedir? Gram altın tekrar yükselecek mi? Dolardaki düşüş devam eder mi? Altın alınmalı mı satılmalı mı? Altın ne zaman alınır? 3 Şubat Çarşamba güncel altın fiyatları nedir? Dolar 7 liranın altına düşer mi? sorularına yanıt arayan özellikle küçük ve orta ölçekli yatırımcılar altın ve dolar fiyatlarının ibreyi yukarı yönde değiştirip değiştirmeyeceğini merak ediyor. Uzmanlar, bir müddet hem altın hem döviz kurlarının bu seviyelerde devam edeceği görüşünde birleşirken, altın ile ilgili bu mutant krizin biraz daha dünyayı sarması ile birlikte altının ons fiyatının bin 900 dolar seviyelerine çıkacağı ve döviz karşısında altının biraz prim yapacağını belirtiyor. İşte merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde...

Gram altında son dakika gelişmeleri nedir? Gram altın tekrar yükselecek mi? Dolardaki düşüş devam eder mi? Altın alınmalı mı satılmalı mı? Altın ne zaman alınır? 3 Şubat Çarşamba güncel altın fiyatları nedir? Dolar 7 liranın altına düşer mi? soruları vatandaşın gündeminde. An itibarı ile doların 7,15'e kadar gerilemesiyle gram altında 422 lira seviyelerine kadar çekildi. Peki bundan sonrası için uzmanlar ne diyor? Altın fiyatlarındaki düşüşün bu yıl düğün yapacak vatandaşlara bir alım fırsatı sunduğunu belirten uzmanlar, bir müddet hem altın hem döviz kurlarının bu seviyelerde devam edeceği görüşünde. İşte güncel altın haberleriyle merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde...

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ, DÜŞER Mİ?

Uzmanlar bu dönemde altına yatırım yapılmasını riskli bularak küresel bir salgın krizi olduğunu ve altında yatırım yapmanın çok riskli olduğunu savunuyor. Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor.

ALTIN NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇECEK?

Peki, altın fiyatları düşer mi? Altın fiyatları yükselir mi? ABD Başkanı Biden yönetiminin Korona virüsü teşvik paketini onaylaması halinde ise altın yatırımlarının değer kazanması bekleniyor. Korona virüsü mutasyonunun yayılmasının panikle beraber klasik yatırım araçlarına olan ilgiyi artırması bekleniyor. Bu beklenti doğrultusunda korona virüsü mutasyonu ile ilgili gelişmeler de "Altın fiyatları yükselecek mi?" sorusunun cevabı açısından önem kazanacak.  

3 ŞUBAT GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Gram altın fiyatları her sabah olduğu gibi bu sabah da ekonomi gündemini takip edenlerin özellikle de altın yatırımcısının en çok merak edip araştırdığı veriler arasında yer alıyor. Bilindiği üzere saat 10.00 sıralarında fiyatlar Kapalıçarşı odaklı olarak yeniden revize ediliyor. Ancak saat 07.30'da kaydedilen serbest piyasadaki rakamlara göre gram altın fiyatları 425 üzerinden işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Çeyrak altın fiyatları da tgram altın gibi fiyatlardaki genel değer kaybının etkisiyle güne aşağı yönlü seyirle başladı. Saat 07.30'da kaydedilen verilere göre çeyrek altın fiyatları 681 lira alış ve 698 lira satış fiyatı üzerinden serbest piyasada işlem görüyor.

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

428,43

428,50

ALTIN/ONS ($) FİYATI

1.840,68

1.841,15

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

2.741,97

2.793,83

YARIM ALTIN FİYATI

1.363,70

1.397,20

DOLARDA SERT DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

Uluslararası piyasalarda avro/dolar paritesi 1,2090, sterlin/dolar paritesi 1,3730 ve dolar/yen paritesi 104,90 düzeyinde seyrediyor.

İstanbul serbest piyasada dolar 7,1080 liradan, avro 8,7190 liradan satılıyor.

Altının onsu uluslararası piyasalarda yüzde 1 artışla 1.861 dolardan, Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı da yüzde 0,9 yükselişle 55,4 dolardan işlem görüyor.

SIKI DURUŞ SÜRECEK MESAJI DOLAR KURUNU BASKILIYOR

Ağbal'ın piyasalara verdiği net mesajlar, özellik yüzde 5 enflasyon hedefi yakalanana kadar, faizin enflasyon üzerinde tutularak yatırımcılara pozitif getiri sağlanacağını gösteriyor. Bune ek olarak 'Gerekirse daha fazla sıkılaştırmaya gideriz' açıklamaları dolar/TL'yi baskılayan en büyük unsur olarak dikkat çekiyor.

BU HAFTA YURT İÇİNDE GÖZLER ENFLASYON VERİSİNDE OLACAK

Yeni haftada yurt içinde piyasaların gözü enflasyon verisinde olacak. AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler, ocak ayında TÜFE'nin yüzde 1,48 artmasını bekliyor. Ekonomistlerin ocak ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına (yüzde 1,48) göre, bir önceki ay yüzde 14,60 olan yıllık enflasyonun yüzde 14,75'e çıkacağı hesaplanıyor.

DOLARDA DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

Yabancı bankalar yayınladıkları raporlarda dolar/TL'deki zayıf seyrin sürebileceğine dikkat çekti. HSBC, yıl sonu dolar/TL tahmini 7.10 olarak açıklarken, tam bir normalleşmenin kuru 6.50 seviyesine kadar çekebileceği tahmin etti. İsviçreli banka UBS ise 2021'in ilk çeyreğinin sonunda dolar/TL'nin 7 liralara kadar gevşeyebileceğini savunurken, Credit Suisse ise kurda kısa vadeli hedefi 7 lira olarak revize etti.


Haberin Özeti

Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan düşüş trendi, kısa ve orta vadeli altın yatırımcıları tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Ekonomist Belgin Maviş, "Altından dolara doğru bir kaçış olduğu gözle görülüyor." dedi.

3 ŞUBAT ALTIN FİYATLARI
• Gram altın: 422,17 TL
• Çeyrek altın: 699,00 TL
• Altın ONS: 1.835,83 dolar
<p>Kardeşiyle birlikte aşıyı reddetti, koronavirüse  yakalandı. Şimdi onun en yakın arkadaşı, sürekl

“Son pişmanlık” fayda etmedi

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu

Dağlık bölgede zorlukları göze alıp Cumhurbaşkanı Erdoğan için topladı!

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı