• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
10 Aralık 2020 Perşembe 22:00 | Son Güncelleme:

Gram altın 500 TL'yi geçecek mi? İşte altın fiyatlarında anlık son durum...

Gram altın 500 TL'yi geçecek mi" İşte altın fiyatlarında anlık son durum...

Gram altın 500 lirayı ne zaman geçecek? Altında son durum nedir? Gram altın son dakika itibarı ile 464 liradan işlem görüyor. Gram altın 535 lirada iken bile gözü kapalı altın almaya devam eden özellikle küçük ölçekli yatırımcılar ve vatandaşlar altının tepetaklak olmasıyla birlikte büyük bir şok yaşadı. Kurun frenleyici etkisinden dolayı da gram altının 500 lirayı kısa vadede geçmesinin zor olduğu belirtiliyor. Ancak, AB Liderler Zirvesinden gelecek haberler ve ABD'deki teşvik paketinin açıklanması da gram altını olanları yakından ilgilendiren gelişmeler arasında. İşte 10 Aralık güncel altın fiyatları...

Gram altın haberleriyle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gram altın dünkü seyrini koruyarak bugün de an itibarı ile 468 lirada işlem görüyor. Yarın başlanacak AB liderler zirvesi öncesi ve ABD'de açıklanması beklenen yeni teşvik paketi öncesi altın fiyatlarında sert bir hareketlilik beklenmiyor. Koronavirüs aşının bulunmasıyla altının değerini kaybettiğini belirten uzmanlar, altının her zaman uzun vadede kazandırdığını, yıl içerisinde düşüşler ve yükselişler olabileceğini ama bu zamana kadar altın yatırımcısının hep kazandığını söyledi. Peki, altın fiyatlarında son durum nedir? İşte 9 Aralık güncel altın fiyatları...

GRAM ALTIN, ÇEYREK ALTIN, YARIM ALTIN SON DAKİKA GELİŞMESİ

Gram altın, yeni güne değer kaybıyla başlamasının ardından saat 17.45 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,3 üstünde 466,12 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 755 lira, Cumhuriyet altını da 3.022 liradan satılıyor.

ALTININ ONS FİYATI NEDİR?

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre 1.832 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ÇEYREĞİN YERİNİ GRAM ALTIN ALDI

Vatandaşların alım gücünün yüksek olmadığına değinen Antalya Kuyumcular Odası Başkan Vekili Halil Kayaer ise, bu sebeple 1 gram altın satmaya başladıklarını kaydetti. Çeyreğin yerini, gram altınların aldığını ifade eden Halil Kayaer, yasakların olmadığı düğün sezonunda çok sayıda gram altın satıldığını söyledi.

"Altının internet fiyatı, mağazadan daha yüksek"

İnternet üzerinden altın satışına da değinen Kayaer , konuşmasını şöyle noktaladı: 

"İnsanlar internet üzerinden alışveriş yapıyorlar ama internetteki rakamlar fiziki mağazada satılanlardan daha yüksek. Ulaştırması, garantisi, sevkiyatı derken yüksek rakamlar geliyor. Bazı güvenli siteler var ama fiyat olarak daha yüksekler. Kuyumcuya gidip görerek almak hem cebimiz için, hem de güvenilirlik için daha sağlıklı."

"ALTIN UZUN VADEDE KAZANDIRIR"

Pandemi döneminde yaşanan belirsizlik sebebiyle yatırımcıların altına yöneldiğine değinen Kayaer, altının güvenli bir liman olarak görüldüğünü, dolayısıyla yatırımcılardan da yoğun talep gördüğünü dile getirdi. Altının dünya genelinde ons bazında çok yükseldiğini kaydeden Kayaer, şu ifadeleri kullandı:

"Hastalıkla ilgili aşı bulununca altın değerini kaybetti. Tüm dünyada zirvedeydi. Ülkemizde doların yüksek olması nedeniyle altın yükselişteydi. Yatırımcılar pandemi döneminde müthiş şekilde altına yönlendi. Bütün iyimserlikler yavaş yavaş açıklanmaya başlayınca altın düşüşe geçti. Yükselişte olduğu dönemde büyük yatırımlar yapan vatandaşlar oldu. Hepsinin şuan için yüzde 15’lik kayıpları var ama ellerinden altını da çıkaramıyorlar. Altına yatırım yapmak isteyenlere, ‘bu sabır işidir. 1-2 aylık yatırım amaçlı düşünüyorsanız, düşünmeyin’ diyerek uyarıda bulunuruz. Altın her zaman uzun vadede kazandırır. Yıl içerisinde düşüşler, yükselişler olur. Ama bu zamana kadar altın yatırımcı hep kazanmıştır"
<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi