• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
13 Temmuz 2020 Pazartesi 16:14 | Son Güncelleme:

Google, CEO'sunun memleketine 10 milyar dolar yatırım yapacak

Google, CEO'sunun memleketine 10 milyar dolar yatırım yapacak

Google'ın çatı şirketi Alphabet, gelecek 5 ilâ 7 yıllık süreçte Hindistan'a 10 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. Şirketin CEO'luk görevini Aralık 2019'dan bu yana Hindistan doğumlu Sundar Pichai üstleniyor.

Hindistanlı Sundar Pichai’nin CEO’luğunu yaptığı Alphabet şirketi, gelecek 5 ilâ 7 yıllık süreçte Hindistan’a kademeli olarak 10 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Aksam.com.tr’nin Hindistan merkezli yayın yapan Amar Ujala gazetesinden aktardığı habere göre, Google’ın çatı şirketi olan Alphabet, Hindistanlı çiftçilerin, gençlerin ve girişimcilerin hayatlarını değiştirmek için uygulamaya konulan teknolojik dönüşüm hareketi “Dijital Hindistan” kapsamında dev bir yatırımlar dizisi gerçekleştirecek.

Alphabet şirketinin Hindistanlı CEO’su Sundar Pichai, konuyla ilgili olarak, “Bu yatırım kararı, Hindistan’ın geleceğine ve onun dijital ekonomisine yönelik güvenimizden kaynaklanıyor.” diye konuştu.

SAĞLIK, EĞİTİM VE TARIM SEKTÖRLERİ DİJİTALLEŞECEK

Aktif internet kullanıcı sayısının 500 milyondan fazla olduğu Hindistan için yapılacak yatırımların “Dijitalleşme Fonu” içerisinden karşılanacağı açıklanırken, bu kapsamda dijitalleşmek isteyen yerel işletmelerin yanı sıra sağlık, eğitim ve tarım sektöründeki ihtiyaçlar teknoloji ve yapay zeka ile güçlendirilecek.

HİNDİSTANLI CEO, 2019’DA ŞİRKETİN BAŞINA GEÇTİ

Hindistan doğumlu Sundar Pichai, 2004 yılında Google ailesine katılmış ve 2019 yılında Alphabet’in kurucu ortaklarından Larry Page’in yerine CEO’luk görevini devralmıştı.

<h3>Başkan Erdoğan'dan 'Siber Vatan' mesajı</h3><h3>'DİJİTAL DÜNYADA...'</h3><p>Başkan Erdoğan, Resi

15 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en büyüğü olacak! Kedi yolu çalışmaları tamamlandı

Kasrik Boğazı güzel manzarasıyla keşfedilmeyi bekleniyor