• $7,37
  • €8,9405
  • 437.345
  • 1533.59
07 Temmuz 2020 Salı 00:08 | Son Güncelleme:

Gıdada hileye meslekten men yakında

Gıdada hileye meslekten men yakında

Bakan Pakdemirli, meslekten men de dahil taklit ve tağşişe ağır cezalar öngören yasayı Meclis kapanmadan çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tağşiş ve taklitle mücadele konusunda cezai yaptırımları yükselten, gerektiğinde meslekten mene kadar giden cezaları içeren bir paketi tatile girmeden TBMM gündemine getirmeyi hedeflediklerini söyledi. 1.5 ay önce annesini kaybeden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ye makamında taziye ziyaretinde bulunan Pakdemirli bir gazetecinin taklit ve tağşişli ürünlere yönelik yasal düzenleme hazırlıklarıyla ilgili sorusu üzerine “Kanunlar aslında yeterli. Kanun ‘tağşiş ve taklit yapamazsın’ diyor. Cezai müeyyidelerde eksik var, görünen o. Yasa tasarısı çalışması yaptık ve Meclis’imize gönderdik. Meclis’imiz de bununla ilgili yasa tasarısını olgunlaştırdı. İnşallah bu meclis dönemi kapanmadan Meclis’ten taklit ve tağşişle ilgili cezai yaptırımların çok yükseldiği, gerektiğinde meslekten mene kadar giden cezaları içeren bir paketle bu işi daha iyi bir noktaya getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Pakdemirli “Geçenlerde İzmirli bir üreticimiz ‘Sayın Bakanım Allah sizden razı olsun’ dedi. ‘Ne oldu ?’ dedim. Zeytinyağı üretiyor. Dedi ki ‘Bizim 375 liralık zeytinyağını oteller almıyordu, 120 liralık karışık yağ alıyordu, şimdi hepsi sıraya girdi almaya başladılar. Çünkü siz ifşaları eksiksiz her ay yapıyorsunuz.’ dedi. İşi sıkı takip edeceğiz, fırsatçılara, gıdadaki dolandırıcılara müsaade etmeyeceğiz” dedi.

DİJİTAL PAZARDA 100 MİLYON CİRO

Pakdemirli, Manisa’daki programı kapsamında Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Pakdemirli ”Dijital Tarım Pazarı’nı çok önemsiyoruz. Şu anda buradaki ciro 100 milyon liranın üzerine çıktı” dedi. Bu arada Pakdemirli, Manisa Valiliği’ne atanan Yaşar Karadeniz’i de ziyaret ederek başarılar diledi.

<h3>Başkan Erdoğan'da aşı açıklaması</h3><h3>'50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK'</h3><p>Başkan Erdoğan, Kovi

26 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Diyarbakır'ın ''çılgın projesi''ndeki ilerleme üreticiyi sevindirdi

Eren-5 operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildi