• $8,2828
  • €10,065
  • 488.734
  • 1460.9
28 Nisan 2021 Çarşamba 10:04 | Son Güncelleme:

Gelir Kaybı desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Esnafa gelir kaybı desteği uzatıldı mı?

Gelir Kaybı desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır" Esnafa gelir kaybı desteği uzatıldı mı"

Gelir kaybı desteği, koronavirüs pandemisi sebebiyle ekonomik açıdan etkilenen esnafa umut ışığı olacak. Ülkemizde artan vakaları en aza indirmek için yeni tam kapanma uygulaması yürürlüğe girdi. 29 Nisan'da başlayacak olan tam kapanmada bazı işletmeler çalışmayacak. Peki, Gelir Kaybı desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Esnafa gelir kaybı desteği uzatıldı mı?

Gelir kaybı desteği başvurusunda bulunmak isteyenler bulunuyor. Salgın döneminde esnaf ve sanatkarlar için gelir kaybı ve kira destek ödemeleri hizmete sunuldu. Dün düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından alınan kararlar doğrultusunda, 17 Mayıs'a kadar bazı işletmeler hizmet sağlayamayacak. Peki, Gelir Kaybı desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Esnafa gelir kaybı desteği uzatıldı mı?

GELİR KAYBI DESTEĞİ UZATILDI MI?

Gelir kaybı desteği, tam kapanma döneminde de devam edecek. Esnafa salgın döneminde verilen söz konusu destekler tam kapanma döneminde de devam edecek.

Bu kapsamda, lokanta, restoran, kafe, kıraathane ve spor salonu gibi birçok alanda 1500 lira sigorta prim desteği mayıs sonuna kadar devam edecek.

Gelir kaybı desteği, kira desteği ve ciro kaybı desteğinde başvuru süreçleri de sürüyor. Söz konusu destekler için son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlenmişti.

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Gelir kaybı desteği için başvurular, e-devlet sistemi üzerinden alınacaktır. Aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

KAYBI DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

GELİR KAYBI DESTEĞİ NEDİR?

Gelir kaybı desteği aylık 1000 lira olarak belirlenirken, 3 aylık süreçte toplamda 3 bin lira hibe desteği alınabilecek.

Gelir kaybı desteğine ek olarak esas faaliyetin yürütüldüğü iş yerinin kira olması halinde, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu yerlerde aylık 750 lira olmak üzere üç aylık toplamda 2 bin 250 lira, diğer yerlerde aylık 500 lira olmak üzere toplamda 1500 lira kira desteği yapılacak.

İş yeri kira bedelinin kira desteği tutarının altında olması durumunda ise iş yeri kira tutarı kadar kira desteği verilecek.

Şartların sağlanması durumunda gelir kaybı ile kira desteğinden aynı anda yararlanılabilecek.

Destek kapsamına giren birden fazla işletmesi olanlara vergi sicil kayıtlarındaki esas faaliyet konusu üzerinden sadece 1 kez destek yapılacak. Kira ödemesi yapılan birden fazla iş yeri bulunması halinde sadece 1 iş yeri için kira desteği sağlanacak.

  • gelir kaybı desteği uzatıldı mı
  • gelir kaybı desteği başvuru
  • esnafa gelir kaybı desteği
  • gelir kaybı desteği kaç ay
  • gelir kaybı desteği 2021
<p>Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde İsrail polisinin sert müdahalesinin ardından binlerce Filist

Filistinliler Mescid'i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçti

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar

Amasya'da köy muhtarı tam kapanmada köylüler için ekmek pişiriyor