• $8,0979
  • €9,7575
  • 461.061
  • 1377.23
26 Haziran 2018 Salı 01:00 | Son Güncelleme:

Gayrimenkul piyasası hareketlenecek

Gayrimenkul piyasası hareketlenecek

Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci dönem Milletvekilliği seçimleri sonrasında gayrimenkul piyasasının daha da hareketleneceğini ifade eden Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “18 Nisan’daki seçim kararı sonrasında gayrimenkul piyasalarında bazı yatırımcılar ve projeler bekleme kararına girmişti.

 Yabancı yatırımcılarımız açısından da benzer bir durum söz konusu olmuştu. Seçim belirsizliğinin netleşmesi artık gayrimenkul piyasasının daha da hareketleneceğini gösteriyor. Artık yatırımcılar ve mortgage sistemiyle konut alacaklar için piyasalar rahatladı” açıklamasında bulundu. Özelmacıklı, konut alımı yapacak olan vatandaşların hızlı hareket etmeleri gerektiğini belirterek şunları kaydetti: 

FİYATLAR YÜKSELECEK 

“Gayrimenkul sektöründe indirimli konut kredilerinden, imar barışına, KDV ve tapu harcı indirimlerinden, vatandaşlığa kadar şimdiye kadar olmayan birçok destek söz konusu. Stoklar tükenmeden, fiyatlar yükselmeden harekete geçen kazançlı çıkar.” 

Sis perdesini ortadan kaldırıldı

 Mega projelerin de seçim kararlarına etki ettiğini belirten Özelmacıklı, “Millet Bahçeleri, Büyük İstanbul Tüneli, Çanakkale Köprüsü, 3. Havaalanı gibi birçok altyapı projesi seçimlerin netleşmesi sonrasında rahat da bir nefes almış oldu. Bu önemli projelerin devam etmesi ve sonuçlanabiecek olması yatırımcılar için sisleri ortadan kaldırdı” dedi.

 

<h3>'AYNI FİKİR VE GÖRÜŞ SAHİPLERİ AYNI SİYASİ PARTİNİN UZANTILARI DÜN NE YAPIYORLARSA BUGÜNDE ONU Y

İftira atarak yapılmak istenen ne?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi