• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Ağustos 2012 Cuma 10:34 | Son Güncelleme:

Finans Merkezi'ne en yüksek teklif Çalık'tan geldi

Finans Merkezi'ne en yüksek teklif Çalık'tan geldi

İstanbul Finans Merkezi ihalesinin ilk oturumunda en yüksek teklif Çalık Grubu'na ait GAP'tan geldi. İki firmanın teklif verdiği ihalenin ikinci oturum tarihi dosyaların incelenmesinden sonra açıklanacak

İSTANBUL Uluslararası Finans Merkezi ihalesinde Ege Yapı Limited Şirketi, Maymetropol Yapı İnşaat ve Emlak Pazarlama İş Ortaklığı ile GAP İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret AŞ birer teklif sundu. Kapalı zarf usulüyle yapılan ''İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'' ihalesinde Ege Yapı Limited Şirketi, Maymetropol Yapı İnşaat ve Emlak Pazarlama İş Ortaklığı 1 Milyar TL artı KDV teklif verdi. GAP İnşaat Yatırım ve Dış Ticaret AŞ ise 1 milyar 150 milyon lira artı KDV teklif sundu. Dosyaların incelenmesinden sonra ihalenin ikinci oturum tarihi isteklilere yazıyla bildirilecek. İhaleyle ilgili olarak geçtiğmiiz gün yapılan açıklamada İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'ne ilişkin ihale kapsamında üst yapı ve altyapı imalatları, eğitim tesisleri imalatları, yol ve çevre düzenleme işleri ile birlikte 1500 ve 3 bin kişilik dini tesisler, yönetim bloku, sağlık merkezi, itfaiye bloku, karakol bloku ve bağlantı köprüsünün inşa edilerek ilgili kurumlara teslim edilmesi şartı arandığı hatırlatılmıştı..

2016 sonunda bitecek
İSTANBUL Uluslararası Finans Merkezi'nin birinci öncelikli imalatları olan podyum, genel altyapı ve yollar imalatlarının yapılmasının sağlanması ve diğer mülkiyet sahiplerinin de kendi arsaları üzerinde proje üretebileceği bir aşamaya getirilebilmesi ve projenin 2016 sonu itibariyle bitirilmesi hedeflendiği dile getirilen açıklamada, sosyal donatı alanları ile bağlantı köprüsünün ihale kapsamından çıkartılarak projenin başlamasının temin edilmesinden sonra yapılmasının uygun olacağı görüşünün ağırlık kazandığı kaydedilmişti.

Euro Bölgesi'nde işsiz rekoru
EURO Bölgesi'nde işsizlik temmuz ayında rekor seviyede kalmayı sürdürdü.Avrupa Birliği İstatistik Kurumu'nun (Eurostat) verilerine göre, 17 ülkeden oluşan Euro Bölgesi'nde temmuz ayında işsizlik yüzde 11,3 olarak gerçekleşti. Haziran ayında yüzde 11,2 olan işsizlik oranı, geçen yıl temmuz ayında yüzde 10,1 seviyesindeydi. Verilere göre, bölgedeki toplam işsizlik sayısı da 18 milyona ulaştı.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı