• $7,3859
  • €8,9369
  • 438.659
  • 1467
29 Aralık 2020 Salı 14:10 | Son Güncelleme:

Finans gurusu Dave Ramsey'den Bitcoin yatırımcılarına önemli tavsiye

Finans gurusu Dave Ramsey'den Bitcoin yatırımcılarına önemli tavsiye
Aksam.com.tr

Finans gurusu Dave Ramsey, Bitcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir tavsiyede bulundu. Sunduğu radyo programından dolayı “ABD'nin para konusunda en güvenilir sesi” olarak bilinen finans gurusu Ramsey, “Ekonomide batık maliyet analizi denen bir şey vardır. Eğer Bitcoin'e yatırdığınız 1500 dolar 100 bin dolar olmuşsa, o parayı sabah olmadan nakite çevirmeniz gerekir. Paranızı çekmediğiniz her an Bitcoin'e yatırım yapmaya devam ediyorsunuz demektir.” dedi.

Kişisel finans gurusu Dave Ramsey, kendi sunduğu bir radyo programında Bitcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren önemli bir tavsiye verdi.

Aksam.com.tr’nin dijital para piyasaları üzerine haberler yapan Bitcoin’den aktardığı habere göre, programa bağlanan bir kişi, 2014 yılında Bitcoin’e yatırdığı 1500 dolarının bugüne kadar 120 bin dolara yükseldiğini söyledi.

Bitcoin’deki parasını nakite çevirmesi gerekip gerekmediğini soran kişi, “Amerika’nın para konusunda en güvenilir sesi” olarak bilinen finans gurusu Dave Ramsey’den şu cevabı aldı:

“Ekonomide batık maliyet analizi denen bir süreç vardır. Eğer yatırımını bugün nakite çevirmezsen, yarın sabah Bitcoin’e yatırılmış 100 bin doların olur. Bitcoin’e 100 bin dolar yatırmak da insanın tüylerini diken diken eden bir karardır. Yatırdığın para artık 1500 dolar değil, 100 bin dolardır. Parayı orada bıraktığın her gün Bitcoin tekrar tekrar yatırım yapıyorsun demektir. Sabah olmadan paranı nakite çevir.”

Haberin Özeti

Finans gurusu Dave Ramsey, Bitcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir tavsiyede bulundu.
• "Ekonomide batık maliyet analizi denen bir şey vardır. Eğer Bitcoin'e yatırdığınız 1500 dolar 100 bin dolar olmuşsa, o parayı sabah olmadan nakite çevirmeniz gerekir."
• "Paranızı çekmediğiniz her an Bitcoin'e yatırım yapmaya devam ediyorsunuz demektir."
<p>Yozgat'ta aydınlatma direğindeki Türk bayrağının katlanmış olduğunu gören yaşlı bir vatandaşın, ş

Yozgat'ta vatandaşın 'bayrak' hassasiyeti kameraya yansıdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum Olağan Kongresi'ne canlı bağlantı ile katıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ocak 2021)