• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
13 Şubat 2021 Cumartesi 00:39 | Son Güncelleme:

Faizsiz Konut Yasası'yla mağduriyetler önlenecek

Faizsiz Konut Yasası'yla mağduriyetler önlenecek

TBMM Başkanlığı'na önceki gün sunulan faizsiz konut ve taşıt edindiren şirketlere yönelik yasa teklifi, sektörün oyuncuları tarafından olumlu karşılandı.

Şirketler bu adımlarla sektörün yasal çerçeve içine gireceğini ve sektöre yeterli sermayesi olmadan giren şirketlerin yaratacağı mağduriyetlerin sınırlandırılacağını belirtti.

DESTEKLİYORUZ

Yapılan düzenlemeyi desteklediklerini belirten Türkiye Yapı Tasarruf Finansman Derneği Kurucu Genel Başkanı ve Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, "Atılan bu adımla sektörümüz disiplin altına alınacak. Yeterli sermayesi olan firmalar faaliyet gösterecek ve tüketici mağduriyetlerinin önüne geçilecek. Bundan sonra daha sağlam adımlarla geleceğe bakabileceğiz" dedi.

Kolo "Firma sayısı hızla artıyor. Biz ve bizim gibi kurumsal firmalar vatandaşın zarar görmesinden endişe ediyor ve 'bizi denetleyin' diyorduk" şeklinde konuştu. Çözüm Tasarruf Genel Müdürü Ebubekir Kaplan da yasadaki sermaye şartı ve sıkı denetimlerle yapısal olarak güçlü kurumların vatandaşlara daha iyi hizmet sunacağını söyledi.

SİSTEME GİRENLER MİLYONLARI BULABİLİR

Emin Grup'tan yapılan açıklamada ise "100 milyon TL'lik sermaye şartının, bu işin ehli olmayan kişilerce açılan şirketlerin önünde bir bariyer olabileceğini düşünüyoruz" denildi. Açıklamada "Yasayla birlikte faizsiz 'elbirliği sistemi'nden yararlananların sayısı milyonlarca kişiyi bulabilir" ifadesi kullanıldı.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!