• $8,2993
  • €9,7043
  • 498.059
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Eylül 2020 Perşembe 22:44 | Son Güncelleme:

Evlerde 'Wi-Fi 6' dönemi! Turkcell'den her odada aynı hızda internet!

Evlerde 'Wi-Fi 6' dönemi! Turkcell'den her odada aynı hızda internet!

Turkcell, ‘Wi-Fi 6'yı hizmete sundu. Akıllı modemle internet hızı evin her yerinde aynı kalitede olacak.

Turkcell, Türkiye’de bir ilke imza atarak yeni nesil Wi-Fi 6 teknolojisini evlerde sunmaya başladı. Yenilikçi teknolojisi sayesinde fiber şebekesi üzerinden ultra yüksek hızlarından verilmesine olanak sağlayan Wi-Fi 6 aynı zamanda mevcut teknolojilere göre ev içerisinde daha geniş kapsama imkanı sunuyor. Ayrıca bu teknoloji yapay zeka tabanlı yazılımıyla evlerde yeni nesil servislerin de kullanılmasına imkan tanıyor.

FİBER MÜŞTERİLERE

Ev içinde Wi-Fi bağlantısını güçlendiren Wi-Fi 6 ile sabit internet bağlantısı evin her yerine taşınarak, mevcut teknolojilere göre çok daha fazla kapsama elde ediliyor. Bu sayede duvarlardan kaynaklanan kapsama sorunu da çözülürken, modem içerisinde bulunan bulut tabanlı yapay zeka çözümüyle bireysel fiber kullanan Turkcell müşterileri, Wi-Fi ağlarına daha verimli ve düşük gecikme süresiyle bağlanabiliyor. Ayrıca bağlantıda kullanılan Wi-Fi 6 akıllı modem, düşük gecikme gerektiren online oyunlar gibi durumları otomatik olarak algılayarak Wi-Fi bağlantısını buna uygun hale getiriyor. Wi-Fi 6 teknolojisinden ilk etapta altyapısı uygun olan yeni bireysel fiber müşterileri yararlanabilecek. 

EVDE KALINCA İHTİYAÇ KATLANDI

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: “Özellikle pandemi döneminde evlerde hızlı ve kaliteli Wi-Fi ihtiyacı bir kat daha arttı. Bu nedenle Wi-Fi 6’nın laboratuvar testlerini hızlıca tamamlayıp kullanıma hazır hale getirdik. Wi-Fi 6 teknolojisiyle müşterilerimiz evlerinin her noktasında aynı performansla fiber internetlerini kullanabilecek.”

<p>Taksim İstiklal Caddesi’ndeki Fransa İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, Fra

Karikatür küstahlığına vatandaşlar böyle yanıt verdi: Fransa'nın katliamlarını konsolosluğa yansıttılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Denizi olmayan Kayseri'den Japonya ve Rusya'ya somon ihracatı

29 Ekim canlı altın fiyatları ne kadar, kaç TL? Gram altın rekora koşuyor!