• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
14 Kasım 2018 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Evden yapılabilecek 12 iş fikriyle siz de kazanın

Evden yapılabilecek 12 iş fikriyle siz de kazanın

Korkularınızı üzerinizden atın. İş kurmak o kadar da zor değil... Evcil hayvan bakıcılığından, dış görünüş uzmanlığına kadar evinizde yapabileceğiniz 12 iş fikriyle yüksek kazanç elde etmeniz mümkün.

Özgül ÖZTÜRK

Bu işlerin riski az, kazancı yüksek. Koku terapistliğinden feng-shui danışmanlığına, yaşlılara evden taşınma ve yer bulma hizmeti sunmaya kadar müşteri potansiyeli yüksek ve herkesin yapabileceği 12 iş fırsatını sizler için derledik. Ev hanımlarından işsiz gençlere, öğrencilerden emeklilere kadar her yaştaki ve gelirdeki insanların yapabileceği 1000 liradan başlayan yatırım bedeliyle kurulabilecek bu fikirleri siz de hayata geçirip kendi işinizin patronu olabilirsiniz.   

YAŞLILARA TAŞIMA HİZMETİ

Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan yaşlılara ev taşıma hizmeti, Türkiye’de henüz kimse tarafından verilmiyor. Dolayısıyla küçük bir şirket kurup, evini taşımak isteyen yaşlılara bu hizmeti sunanlar kârlı çıkar. Yılda ortalama 500 bin kişinin evlendiği Türkiye’de çiftlerin istediği gibi bir düğünü organize eden evlilik koordinatörleri de önemli bir fırsatın kapısını aralayabilirler. 

KOKU TERAPİSTİ OLABİLİRSİNİZ

İşyerindeki verimliliği artırmak için koku terapistliği yapmak, sanal takı tasarımı atölyesi kurmak, nostaljik ürünlerin satıldığı sanal dükkanlar açmak, feng shui danışmanlığı yapmak, firmalara blog siteleri kurup yönetmek ve moda, ekonomi, politika gibi alanlarda son trend ve analizlerin yayımlandığı bir site kurmak evden yapılabilecek diğer iş fikirleri arasında yer alıyor.

EVCİL HAYVANLAR GELİR KAPISI OLDU 

Kendi evini hayvanlara pansiyon olarak açarak evcil hayvan bakıcılığı yapanların da ciddi gelir elde ettiğini görmek mümkün. İş hayatında önemli işler almak için iyi izlenim bırakmak isteyenlere dış görünüş danışmanlığı yapmak, son yılların popüler işlerinden. Eğer muhasebe ve pazarlama konusunda genel bilginiz varsa, firmalara kredi temin etmelerinde yardımcı olmak için iş planlamacılığı yapabilirsiniz. İşyerleri ve evlerdeki hava kalitesi, temizlik alanında gittikçe büyüyen bir ilgi alanı. Nefes yolu hastalıkları, hava kanalları ve hava filtrelerindeki hava kirliliğinden oluşan hastalıklar, yalnızca küçük girişimciler için değil, büyük sanayi kuruluşları için de önemli iş fırsatları yaratıyor. 

<p>İstanbul Ataşehir'de bir holdingde çalışan Sibel Koçan, içinde 3 milyon lira bulunan çanta ile ça

İstanbul'da gasp dehşeti: Kadını başından vurup kaçtılar

FC Barcelona yeni sezon formalarını tanıttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev iki ülke arasında ''Şuşa Beyannamesi''ni imzaladı

Türkiye'nin beklediği proje: 2 yılda tamamlanacak