• $7,3535
  • €8,8827
  • 409.979
  • 1528.82
16 Şubat 2021 Salı 01:05 | Son Güncelleme:

Evden çalışanların %79'u şikayetçi! Evden çalışmak mutsuz ediyor

Evden çalışanların %79'u şikayetçi! Evden çalışmak mutsuz ediyor

Yapılan bir ankete göre, evden çalışmanın zorlaştığına dikkat çeken çalışanların yüzde 79'u “Artık mesai diye bir kavram kalmadı” diyor.

Adaylarla işvereni bir araya getiren uygulama '24 Saatte İş', evden çalışma sürecini araştırdı. Araştırmaya göre, evden çalışmak çalışanları mutlu etmiyor. Özellikle Y kuşağının kullandığı uygulamanın online yapılan anketine katılan kullanıcıların yüzde 61'i evde çalışmaktan dolayı mutlu olmadığını belirtti. Yüzde 39'u bu durumdan mutlu olduğunu söylerken, yüzde 79'u ise artık mesai diye bir kavramın kalmadığını ifade etti.

EV, İŞ BİRBİRİNE GİRDİ

'Evden çalışmanın en zor yanı hangisi?' sorusuna katılımcıların yüzde 63'ü sosyalliğin olmaması yanıtını verirken, yüzde 37'si ise iş arkadaşlarıyla iletişim kurmakta sorun yaşadığını söyledi. Katılımcıların yüzde 81'i ise bu süreçte işsiz kalma korkusu yaşadığını ifade etti. Ankete katılanların yüzde 65'i evden çalışırken işe odaklanmada sorun yaşadığını söylerken, yüzde 35'i sessiz bir ortamın olmamasından yakındı. Bu süreçte ev ve iş hayatının birbirine karıştığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 71 oldu.

BAZI ŞİRKETLER İÇİN KALICI OLABİLİR

24 Saatte İş'in kurucularından Gizem Yasa, evden çalışma sisteminin bazı şirketler için kalıcı olabileceğini belirterek, şunları söyledi: "Evden çalışma sistemi birçok şirket için kalıcı olacak gibi görünüyor. Özellikle bilgisayar ve telefonla yapılabilen işlerde bu yöntem benimsenmiş durumda."

<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik