• $9,7388
  • €11,3536
  • 563.719
  • 1489.36
8 Ekim 2021 Cuma 21:39 | Son Güncelleme:

Evde bakım maaşı yattı mı? 8 Ekim evde bakım maaşı yatan iller güncel liste yayında mı?

Evde bakım maaşı yattı mı" 8 Ekim evde bakım maaşı yatan iller güncel liste yayında mı"

8 Ekim evde bakım maaşı ödemelerinin hangi illerde yapılıp yapılmadığı araştırılmaya başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın önemli çalışmaları arasında yer alan evde bakım maaşı her ay düzenli olarak, hasta bakıma muhtaç vatandaşlara bakan yakınlara veriliyor. Evde bakım maaşı ödemeleri E-Devlet'in 'Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama' sayfasından takip ediliyor. İşte tüm detaylar...

Ekim ayı evde bakım maaşı ödemelerinin ne zaman yapılacağı tüm ödeme bekleyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Evde bakım maaşı yattı mı? 8 Ekim evde bakım maaşı yatan iller güncel liste yayında mı? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Evde bakım maaşı ödemeleri her ay düzenli olarak gerçekleştiriliyor ve bu desteği alma hakkına sahip vatandaşlar, e-devlet ve SMS ile evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığını öğrenebiliyorlar. Ekim ayı evde bakım aylığına dair merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz...

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

8 Ekim evde bakım maaşı ödemeleri henüz yapılmadı. Evde bakım maaşları her ayın 15'i ile 31'i arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içerisine eklenecektir.

EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

Başkasının yardımı ve bakımı olmadan, gündelik hayatını devam ettirmesi mümkün olmayan, yeme-içme, insani ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen, engellilere verilecek engelli sağlık kurulu raporlarında 'Ağır Engelli' raporu bulunanlar için evde bakım desteği parası ödenmektedir.

Engelli bireylerin hayatlarının idamesini evde yürütecek kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ödenen ücrete evde bakım desteği denilmektedir.

Evde bakım desteği engelli bireylerin kendisine değil, bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere yapılan destektir.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayınız. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Erdoğan ve Aliyev'in açılışını yapacağı Fuzuli Havalimanı 8 ayda inşa edildi

Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası

Göktaşı ile öyle bir şey yaptı ki! Her anını paylaştı